Bigadiç Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Bigadiç Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bigadiç Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir’in güneydoğusunda yer alan bir ilçesi olan Bigadiç ilçesi, tarihi bir ilçe olmasının yanı sıra doğa manzaraları ile oldukça muazzam bir görünüme sahip olmaktadır. Doğa ve tarihin dışında aynı zaman’da Türkiye’nin ve dünyanın en önemli bor madenlerini bünyesinde barındıran en önemli merkezi konumunda yer almaktadır. Bor madenleri sayesinde tüm dünya tarafından bilinen bir isim ile tanınmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda 49.539 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe M.Ö. 4000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Dünyanın en eski lahit adıyla da anılan kral ve sultanların mezarları ile ünlü olan bir ilçemizdir. Thermi, Troya ve Beyce Sultan Keramik gibi buluntuların ortaya çıkmasıyla tarihi daha da netlik gösteren bir ilçemiz olmaktadır.Tarih boyunca birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bigadiç bu kapsamda ülkemizin tarihi açıdan da en önemli konumlarından birine sahip olmaktadır. Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin büyük bir kısmı tarıma yönelik faaliyetler üzerine çalışma sergilediği görülmekte. Su yataklarının ve meşhur verimli topraklara sahip ovalarının var olmasıyla elverişli tarım arazilerinde birçok üretim sergilenmektedir. Kestane, elma, dut, badem, incir, armut, kızılcık, kiraz ve nar gibi en lezzetli verimlerin yer aldığı ilçede ceviz ağaçları da oldukça yüksek potansiyel gösteren üretim hacimleri içerisinde yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern ve gelişim içerisinde olmasını sağlayan Bigadiç Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam vermektedir.

Bigadiç Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bigadiç Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bigadiç Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ