Beypazarı Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Beypazarı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Beypazarı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara iline bağlı olan Beypazarı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almakta olan bir ilçemizdir. İl merkezine yaklaşık 98 kilometrelik bir mesafede yer almakta olup, deniz seviyesinden ortalama 700 metre yüksekte yer almaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe yapısı Osmanlı döneminde sipahilerin alışveriş merkezi olarak bilinen Beğ Bazarı olarak anılmaktaydı. Birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan Beypazarı ilçesinin bilinen ilk ismi ise “kaya doruğu ülkesi” anlamına gelen “Lagania” adını almaktaydı. İlçe aynı zaman’da Bizans İmparatorluğunun Piskoposluk merkezi olarak kullanılmaktaydı. Çok eski uygarlıkların baş gösterdiği bir ilçeye sahip olan bu konumda birçok devlet savaşarak ilçenin hakimi olmak istemiştir. Yerleşim ve yaşama olarak bilinen ilk uygarlıklar Hititler, Frigler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu yer almaktadır.Osmanlı döneminden bu yana bir Pazar görevi gören ve ekonomik kapsamda günümüze kadar gösterilen faaliyetler ile gelir kaynaklarını kazanan ilçe yapısı genel olarak el sanatları üzerine ürettikleri birçok farklı alana dayalı ürünlerin satışı ile gerçekleştirmektedir. Gümüş, bakır, deri, demir ve ip işleme üzerine birçok arklı ürün üreten halk geçimini bu yandan kazanırken, düzlük alanlara sahip arazilerde ise tarıma dayalı faaliyet görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli turizme ve tarihi dokuların üzerine yapılan çalışmalar ile görülmekte olan Beypazarı Belediyesi aynı zaman’da her sene farklı alanlara dayalı olarak birçok kişiye istihdam sağlamaktadır.

Beypazarı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Beypazarı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Beypazarı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ