Besni Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Besni Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Besni Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile bilinen ülkemizin Adıyaman iline bağlı olan Besni ilçesi uzun geçmiş dönemlere dayalı ilk çağ tarihlerine kadar uzamaktadır. Şehrin genel tarihi ne olarak bilinmemekle beraber çok sayıda medeniyetin beşiği olarak ana hat görevi görmekte idi. Yapılan araştırmalar ve tarih kitaplarınca ilçenin adı 12 ile 19. Yüzyıllar arasında çok sayıda isimle anılarak günümüz “Besni” adına kadar gelmiştir. İlk çağ’dan Osmanlı dönemine kadar birçok farklı isimle anılan ilçe yapısı günümüzde Besni adıyla anılan ve elverişli toprakları ile bilinen bir ilçe yapısına sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre şehirde yaşayan 75.041 kişilik nüfus yer almaktadır. Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçenin nüfus bazında %65’lik bir bölümü tarıma dayalı alanlarda faaliyet göstermektedir.Tarım alanında birçok farklı besin türü yetiştiriciliğine önem veren ilçe halkı hemen her sebze ve meyvenin üretildiği bir coğrafyaya sahiptir. Birçok farklı üretimlerin yanı sıra hayvancılık alanında da başarı gösteren ilçe halkı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar üzerine de faaliyet göstermektedir. İlçenin genel yapısı ve tarihi değerleri Besni Belediyesi tarafından yenilenme ve muhafaza işlemlerine tabii olmaktadır. Bunun yanı sıra belediyenin halk merkezlerinde eğitim gören çok sayıda kişi daha kültürlü bireyler olarak yetişmektedir. Tüm bunların yanı sıra geri kalan işsizlik oranını düşmesi için Besni Belediyesi tarafından her sene farklı tarihler aralığında belediye bünyesine istihdam sağlanmaktadır.

Besni Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Besni Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Besni Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ