Anasayfa / Ek İşler Mayıs 6, 2015 527 okunma

Bayburt Ek İş İlanları

Bayburt evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Bayburt ili, doğu Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Erzurum, Gümüşhane, Trabzon, Rize ve Erzincan illeri ile çevrilmektedir. Önceleri Gümüşhane ilinin bir ilçesi iken daha sonra bir il olmuş ve Gümüşhane’den ayrılmış olmaktadır. Şehir genel olarak; Bayburt ovası, vadiler ve dağlık alanlar olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. 3 ilçe, 6 belediye ve 165 köyden oluşmaktadır. Genel olarak küçük ve çok fazla gelişmemiş bir şehir olmaktadır.

Bayburt İli Ekonomisi
Ekonomisi tarıma dayalı bir şehir olmaktadır. Hart ve Sünür ovaları tarım faaliyetleri için önemli bir yer tutmaktadır. Buğday ve arpa ağırlıklı olmakla birlikte, patates, mercimek, şeker pancarı, fiğ ürünleri yetiştirilmektedir. Hayvancılık önemli bir yer tutmaktadır. Doğu bölgede yer alması nedeni ile hayvancılığa elverişli bir şehir olmaktadır. Mera hayvancılığı yapılmakta ve koyun, sığır yetiştirilmektedir.Bayburt İli Halkının Meşgul Olduğu İşler Ve Sanayisi
Tarım ve hayvancılığın elverişli olması ve büyük sektörler açısından gelişmemesi ile halk tarım ve hayvancılıkla ilgilenmektedir. Son yıllarda arıcılık faaliyetleri gelişme göstermeye başlamaktadır. Diğer taraftan; peynir – tereyağı fabrikası, un fabrikası, tuğla – kiremit fabrikası bölümleri ile ilgilenmektedir. Büyük çaplı gelir sağlayan bir ekonomi dayanağı bulunmamaktadır.

Bayburt İli Evde Yapılabilecek İşler
Her bölgede sanayi ve ekonomi ne kadar gelişirse gelişsin ev hanımı kategorisinde yer alan birçok kadın bulunmaktadır. Boş durmak yerine kendi kendine fayda sağlamak isteyerek birtakım arayışlar içine girilmektedir. Farklı sektörler ve bu şekilde işçi aramaları bu kişilere fayda sağlamaktadır. Davetiye katlama işi, birtakım süs işleri, takı içi, evde sabun süsü yapımı, kutu katlama işi, el örgüsü örme gibi evde yapılabilecek iş imkânları bulunmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Bayburt Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. sevilay Mayıs 11, 2015

    bayburtta oturuyorum evde davetiye katlamak sabun süsü yapımı, kutu katlama işi arıyorum lütfen cevap yazarmısınız

  2. Zuhal Şubat 1, 2016

    Evde iş yapmaya ihtiyacım var. Çocuğumdan dolayı çalışamıyorum, lütfen yardımcı olun.

Yorum Yap