Anasayfa / Belediyeler Eylül 7, 2016 59 okunma

Bayburt Belediyesi İş Başvurusu

Bayburt Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bayburt Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bayburt ilimiz tarihi dokusu ve harika orman görünümlerine sahip olmakta. Bayburt şehrinde yaşayanların bir kısmı Türkmen, bir kısmı ise Çepniler oluşturmaktadır. Şehrin genel nüfusu 2015 senesinde yapılan araştırmalar neticesinde 80.652 olarak belirlenmiş olup, şehir bünyesinde toplamda 3 ilçe, 2 belde ve 168 adet köy bulunmaktadır. Tarihi konumu da oldukça eski ve zengin bir medeniyet kapısına dayanan Bayburt şehrinde ilk olarak Kafkas dili kullanılmıştır. Urartular ve Khadiler’in ilk egemen olduğu Bayburt toprakları daha sonrasında Mintanni egemenliğine girmiştir. Şehirde yapılan araştırmalar neticesinde pek bir sonuca varılmasa da ilk olarak Azzi, Hayasalar, Hatti, Hitit İmparatorluğu ve Urartular baş göstermektedir.Uzun bir süre Urartu Krallığı tarafından yönetilen şehir sonrasında M.Ö. 7. Yüzyılda Kimmerler tarafından fethedilmekte. Yıkılan Urartu Krallığı üzerine İskitliler müdahale ederek dönemin en büyük kentini kurmaya karar vererek bunu gerçekleştirirler. Bunların sonrasında Pontoslular tarafından ele geçirilen şehir sırasıyla Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Tuğrul Bey, Danişmentliler, Selçuklular, Saltuklu Beyliği ve birçok devletin arından son olarak Osmanlı İmparatorluğu sınırlarına dahil edilmiştir. Günümüz Cumhuriyeti’ne miras kalan Bayburt şehrimiz gerek doğal güzellikleri gerek ise tarihi konumu açısından sürekli koruma altında olmaktadır. Bayburt Belediyesi şehrin daha modern bir yapıda olması için sürekli işleyiş içerisindedir. Bunun yanı sıra belediye bünyesinde sürekli olarak istihdam gösterilmekte.

Bayburt Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bayburt Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bayburt Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bayburt Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap