Anasayfa / Belediyeler Eylül 18, 2016 64 okunma

Bayat Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Bayat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bayat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar’a bağlı olan Bayat ilçesi gerek kültürel gerek ise tarihi zenginlikleri ile günümüz Türkiye’sine ait bir coğrafyada yer alan ilçemizdir. Birçok farklı medeniyetin devlet kurduğu ve aynı zaman’da asırlarca gelen kültürel zenginlerin baş yapıtlarında olan Bayat ilçesi ülkemizin en az nüfusa sahip olan ilçeleri arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre şehir nüfusu 8.055 kişi olmakla beraber kırsal ve ilçe bünyesinin genel toplamı olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe coğrafyası Hiti İmparatorluğundan bu yana uzanan tarihiyle MED ve PERS İmparatorlukları gibi büyük devletlerin coğrafyasında yer almıştır. Genel ekonomik düzeyi birden fazla alana dayalı olan ilçe genelinde insanlar genel olarak asırlardır sürdürdüğü Kök boyalı kilim dokuma ile gelir kaynağı sağlamaktadır.Oldukça kaliteli bir düzeyde olan bu kilimlerin renk soluma ve rengini kaybetme gibi sorunların yaşanmadığı el emeği göz nuru özel olarak dokunan kilimlerden oluşmakta olup, günümüzde Japonya, Amerika, Almanya ve diğer büyük Avrupa ülkelerine dokudukları kilimleri ihraç ederek büyük bir gelir kaynağı yaratmaktadırlar. Bayat kilimleri olarak ta adlandırılan bu kilimlerdeki renklerin tümü doğal bir yapıya sahiptirler. Yıkama ve diğer işlemlerde kök boya olduklarından ötürü renk karmaşıklığına veya solmaya uğramazlar. Tarım alanında az da olsa hatırı sayılı bir nüfusun uğraşması ekonomik gelirin daha iyiye gitmesini sağlarken ilçedeki işsizlik oranını düşürmek adına aynı zaman’da Bayat Belediyesi de istihdam sağlayarak buna vesile olmaktadır.

Bayat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bayat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bayat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bayat Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap