Batman Rafinerisi İş Başvurusu

Batman Rafinerisi, 1955 tarihinde işletmeye açılmış olan Batman Rafinerisi, bir yıl içerisinde 330 bin ton ham petrol işleyebilme kapasitesi ile Türkiye’nin ilk rafinerisi olma unvanı ile tarihe geçmiştir.

Batman Rafinerisi, 1960 tarihinde gerçekleştirilmiş olan bir darboğaz giderme projesi ile birlikte ve 1972 tarihinde yeni ham petrol işleme ünitesinin devreye dahil edilmesi ile Batman Rafinerisi’nin yıllık ham petrol işleme kapasitesi 1,1 milyon ton/yıla ulaşmak gibi zor bir hedefe ulaşmayı başarabilmiştir.

Yerli ham petrol kaynaklarına yakınlığı avantajına sahip olan Batman Rafinerisi, dönüşüm ünitelerinin var olmaması nedeni ile basit bir konfigürasyona sahip bulunmaktadır ve Nelson Kompleksite Endeksi 1,83 gibi bir rakamdır.

2014 tarihinde ise Kırıkkale – Batman rafinerileri bitüm stok optimizasyonu kapsamı çerçevesinde ise ham petrol ünitelerinin duruşa geçmesi sebebinden ötürü 410 bin ton ile 1979 tarihinden bu güne dek gerçekleşmiş olan en düşük ham petrol şarjı işlenmiş ve 402 bin ton üretim gerçekleştirilebilmiştir.2014 tarihinde Kırıkkale ve İzmir Rafinerileri’nden taşınmış olan tüm ürünlerle, AB kriterlerinde ürün satışı gerçekleştirilmiş olan Batman Rafinerisi’nde 429 bin ton ürünün satışı gerçekleştirilmiş olmuştur.

Batman Rafinerisi’nde üretilmiş olan yarı mamul kapsamındaki tüm bu ürünler, Kırıkkale ve İzmir Rafinerisi’nden ise motorin ve benzin ürünlerinin karayolu sayesinde karşılıklı olacak şekilde taşınmaları günümüzde hala devam etmektedir. Günümüzdeki önemi ise hala çok büyüktür.

Batman Rafinerisi İletişim Bilgileri
Adres; Site Mah. Özgürlük Bulvar No: 152 72100 Batman

Batman Rafinerisi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Batman Rafinerisi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Batman Rafinerisi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ