Anasayfa / Belediyeler Eylül 8, 2016 89 okunma

Batman Belediyesi İş Başvurusu

Batman Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Batman Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesi’nde yer alan Batman ilimiz Dicle’nin zengin topraklarından biridir. Zengin bir geçmiş tarihine sahip olan Batman şehri gerek doğal güzelliği gerek antik kentlerinden bir olan ve dünyaca ünlü tanınan Hasankeyf yapıtı 3000’den fazla yaşlılığa sahip. Orta çağ dönemlerinden kalma olan tarihi köprüsü ve eski çarşısı ile otantik bir şehir niteliği taşıyan Batman şehri, aynı zaman’da camii minareleriyle de oldukça tarihsel bir üne sahip olmakta. 1990 senesinde il statüsüne erişen Batman şehri ülkemizin 72.ili olarak resmi kayıtlara geçmiştir. Genel tarihçesine göz attığımız şehir yapısı modern bir şehir olmasına rağmen dünyanın ilk yerleşim topraklarına sahipliği ile bilinmektedir. Sümerlilere kadar uzanan tarihi ve antik şehirleri ile gün yüzünün harika şehirlerinden biri olan Batman, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış antik bir geçmişe sahiptir.1940 senesinde yapılan çalışmalar neticesinde Batman’da petrol bulunmuş ve günümüzde birçok dünyaca ünlü isim Batman’da yer alan kuyuları açarak dünya zenginliğini arttırmıştır. Günümüzde petrol kent olarak ta adlandırılmakta olan şehir bünyesi Batman Belediyesi tarafından sürekli olarak geliştirilip modern bir hale sokulmuştur. Diyarbakır ve benzeri büyük güneydoğu şehirlerine komşu olan Batman son dönemlerde sanayileşmede büyük bir yol kat etmiştir. Bu kapsam’da Batman Belediyesi gerek kendi bünyesinde gerek ise sanayileşmeye dayalı projelerde çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomisini de yükseltmiştir.

Batman Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Batman Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Batman Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Batman Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap