Başmakçı Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Başmakçı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Başmakçı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin en az kalabalık kitlelerinden birine sahip olan ve Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olan Başmakçı, bağlı olduğu ilin en verimli ekonomik düzeylerinden birine sahiptir. Nüfus oranı 2015 TÜİK verilerine göre 10.282 olan ilçenin genel olarak hemen her insanı çalışan bireylerden oluşmaktadır. Bağlı olduğu coğrafyadan ötürü çok eski bir geçmişe ait olan toprakları M.Ö. 1750 yıllarına kadar dayanmaktadır. Hitit İmparatorluğu döneminde başlayan yerleşke, Dinarlılar, Frigyalılar, Lidyalılar, MED İmparatorluğu ve Perslere kadar uzanmaktadır. Tarihi önem taşıyan ilçe aynı zaman’da ekonomik bağlamda da oldukça gelişmiş bir yapı içerisindedir. İlçe halkı ekonomik gelirlerini genel olarak büyükbaş süt hayvancılığından alırken, aynı zaman’da yumurta tavukçuluğunda da tasdik etmektedir.Yukarıda belirttiğimiz ekonomik kaynak gelirlerinin yanı sıra ilçe genelinde yer alan bir takım nüfus oranı ise gülyağı üreticiliği üzerine ekonomik gelir sağlamaktadır. Günümüz ticari kaynaklarına göre Türkiye’nin yumurta üreticiliği üzerine en verimli olan bölgesi olarak bilinen Başmakçı ilçesi bu kapsam’da ayrıca 7.000’e yakın kültür ırkına sahip süt ineği ile ülkemizin gerek büyük süt markalarına gerek farklı besinlerde kullanılması için yüksek miktarda süt ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca gülyağının üreticiliğini yapan ilçe yağın önemli bir kısmını dış ülkelere satarak önemli bir gelir kapısına sahip olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ekonomik bir sıkıntı içerisine düşmesini istemeyen Başmakçı Belediyesi özelliklede genç kesimlerden oluşan nüfus oranına her sene istihdam sağlayarak ekonomik düzeyin iyi bir derecede kalmasına gayret göstermektedir.

Başmakçı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Başmakçı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Başmakçı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ