Bartın Ek İş İlanları

Bartın evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Bartın Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde, Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan bir ilimizdir.

Bartın İli Batı Karadeniz Bölümünde yer almaktadır ve Zonguldak’ın bir İlçesi konumunda iken 1991 yılında ayrılarak, ülkemizin 74. İli olmuştur. Bartın, Bartın Merkez İlçe dâhil 4 ilçeye sahiptir. Bunlar Merkez İlçe Bartın dışında, Amasra, Kurucaşile, Ulus İlçeleridir. Kuzey de 59 km ’lik Karadeniz sahil şeridi bulunmaktadır ve ilin büyük bir kısmı da Küre Dağları Milli Parkı sınırları içinde yer almaktadır.

Bartın Ekonomisi
Bartın, Kalkınma Bakanlığı 2011 verilerine göre İller Sosyo-Ekonomik gelişmişlik sırasında 48. Sırada yer almaktadır. Bartın İlinin ekonomisini, tarım, sanayi, madencilik, ticaret, turizm ve ormancılığın yanında su ürünleri açısından da oldukça zengin bir potansiyel barındırmaktadır. Bartın İli milli gelir sektörel dağılımı incelendiğinde ilk sırada hizmet sektörü yer almaktadır. Ardından sanayi ve tarım sektörü gelmektedir.Genel olarak başlıca tarım ürünleri tahıllardan buğday, arpa, yulaf ve mısır, meyvelerden başta çilek, elma, armut, kiraz, muşmula, erik, ayva, şeftali, kivi, dut, kızılcık ve ayrıca, kestane, ceviz ve fındık, sanayi bitkileri olarak, ayçiçeği, soğan, sarımsak, patates, baklagillerden ise, bezelye, bakla, nohut ve fasulyedir.

Bartın İli’nde el işlemeleri de önem kazanmıştır. Dokumacılık, ağaç oymacılığı, tel kırma, gemi yapımı ve taş sac yapımı belli başlı olanlarıdır. Sanayi ise ağırlıklı olarak toprak, makine, plastik, mobilya, tekstil-konfeksiyon, madencilik ve gıda üzerinedir.

Bartın da Evde Yapılabilecek İşler
Evde kurdele işi, firmalar bünyelerinde devamlı işçi çalıştırmak yerine evlere iş veriyorlar ve bu yöntem günden güne artış gösteriyor. Evinizde firmaların sizden istediği ebatlarda ve şekillerde kurdeleler hazırlayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca evde kasnak kanaviçe yapabilecek bayanlara da ek iş imkânı sağlanıyor. Evde davetiye katlama işi, firmalar size gerekli malzemeleri gönderiyor ve sizde evde, yorulmadan davetiye katlayarak para kazanıyorsunuz.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ