Anasayfa / Belediyeler Eylül 8, 2016 63 okunma

Bartın Belediyesi İş Başvurusu

Bartın Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bartın Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bartın ilimiz Türkiye’nin gerek coğrafi, gerek ise nüfus açısından küçük illeri arasında yer almaktadır. Daha öncesinde Zonguldak’ın bir ilçesi olan Bartın, 1991 senesinde çıkarılan yasa ile birlikte il statüsüne erişerek ülkemizin bu kapsam’da 74.ili olarak resmi kayıtlara geçmiştir. Zonguldak, Kastamonu, Karabük gibi illere komşu olan Bartın şehri ülkemizin ormanlık bakımından en zengin şehirleri arasında bulunmaktadır. Bu ormanlık alanın büyük bir kısmı Küre Dağları Milli Parkı adındaki alanda yer almaktadır. Üzerinde taşımacılık yapılan Türkiye’nin tek akarsu yatağı Bartın Çayı’nı bünyesinde barındırmaktadır. Etimoloji açısından baktığımız şehrin ilk isimleri arasında Parthenia gelmektedir. Birçok farklı isimle anılan Bartın bunun yanı sıra aynı zaman’da “Parthenios” olarak ta anılan bir şehirdir. Yunan mitolojisinde Tanrıların babası olan Okeanos’un çocukları arasında yer alan tanrılardan biri olan “Sular Tanrısı” olarak telaffuz edilmektedir.Bu isimler zamanla değişime uğrayarak çeşitli medeniyetlerce dile getirilmiş ve sonunda Bartın ismini almıştır. Toplam’da dört ilçeden oluşan şehri merkez başta olmak üzere Amasra, Ulus ve Kurucaşile ilçelerinden oluşmaktadır. 2015 verilerine göre şehirde toplam yaşayan sayısı 189.405 kişi olarak kayıtlara geçmiştir. Bunun yanı sıra her geçen gün modernleşen Bartın şehri, belediye tarafından sürekli geliştirilen bir şehir yapısına sahiptir. Bartın Belediyesi tüm bunların yanı sıra şehir içerisinde yer alan çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomisini dengelemeye çalışmakta.

Bartın Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bartın Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bartın Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Bartın Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap