Bandırma Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Bandırma Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Bandırma Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bandırma, Marmara Denizinin kıyısında yer alan Balıkesir’e bağlı bir sahil ilçesi olmaktadır. İlçenin ekonomik refah seviyesi Türkiye’nin hemen her ilçesinden daha büyük olmakta olup, oldukça gelişmiş bir ilçe statüsüne sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 146.688 kişi olmakta. Bu rakam Balıkesir ilinin Altıeylül ve Karesi ilçesinden sonra en kalabalık 3. İlçesi statüsüne eriştirmektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça eskilere dayanmaktadır. M.Ö. 700’lü yıllara tekabül eden bir geçmişi barındıran Bandırma’nın en eski bilinen isimleri Kizikos, Panderma ve Panormos isimleri ile anılmaktaydı. Bunların yanı sıra en eski bilinen yerleşim alanlarından biri olan Bandırma birçok devlet tarafından fethedilmiş ve günümüze kadar sanayi açısından oldukça önemli bir ilçe statüsüne sahip olmuştur.Ekonomik gelir açısından ele aldığımız ilçe’de 10.000’den fazla kişi istihdam görmektedir. Bu rakamın büyük bir kısmı genellikle sanayinin gelişmesiyle birlikte ilçede yer alan iş imkanları doğrultusunda yer almaktadır. Sanayi’nin yanı sıra halkın büyük bir kısmı tarıma dayalı elverişli araziler üzerinde üretim ile ilgili faaliyetler göstermektedir. Tarım ve sanayi alanının dışında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça katılım yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra Bandırma Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunularak işsizlik oranının minimum seviyeye düşürülmesi ve aynı zaman’da ilçenin ekonomik düzeyinin artması planlanmaktadır.

Bandırma Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bandırma Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bandırma Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ