Balya Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Balya Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Balya Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balya, Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Son yıllarda nüfusu azalan ilçenin meşhur Tereyağı efsanesi herkesler tarafından bilinmektedir. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan tarihi kent daha önceleri 36.000 kişilik bir nüfusa sahipken günümüzde bu oran git gide göç yüzünden azalmaya uğramıştır. Daha önceleri sanayiye dayalı madenler başta olmak üzere seramik ve benzeri fabrikaların yer aldığı ilçede kapatılan bu sanayi alanlarına yönelik nüfus oranının genç kesimleri göçe uğrayarak iş imkanı olan şehirlere gitmiştir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi madenlerine dayalı olmaktadır. Bu madenlerden çinko ve kurşunların tarihi ilk dönemlere ait olmakta olup, ilçenin genel tarihide bu tarihe dayalı olduğu bilinmektedir. Balya 1317 yılında Balıkesir’e bağlı bucaklarından biri olan Alidemirci’nin bir köyü idi. Daha sonralarında ise Balya adını alarak “ilçe” statüsüne erişmiştir.Ekonomik açıdan ele aldığımız ilçede daha önceleri çok sayıda sanayi kuruluşlarının olmasıyla ekonomi oldukça iyi bir seyir göstermekteydi. Fakat kapanmasıyla halkın birçoğu göç etmiş ve 36.000’lik nüfus günümüzde oluşan göçlerle 13.648’e kadar inmiştir. Tarımsal alanların verimsiz topraklara sahip olması az sayıda arazilerin kullanılmasına olanak sunmuştur. Bu yüzden tarımda fazla gelişmemekle birlikte arpa, mısır, buğday ve nohut üretimi yapılmaktadır. İlçenin ekonomisinde balıkçılık, ormancılık, bağcılık, meyvecilik ve benzeri oluşumlarda ekonomiye destek olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra daha fazla göçün yaşanmaması için Balya Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere istihdam sunulmaktadır.

Balya Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Balya Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Balya Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ