Anasayfa / Ek İşler Mayıs 6, 2015 1.000 okunma

Balıkesir Ek İş İlanları

Balıkesir evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Balıkesir ili coğrafi konumu ve iklim şartları nedeni ile gelişmiş bir il olarak görülmektedir. Akdeniz iklimi görülen ilde iç kısımlara girildiğinde karasal iklime rastlamak mümkün olmaktadır. Çanakkale, Bursa, Kütahya ve İzmir illerine komşu olmaktadır. Birçok alanda gelişme göstermekte ve nüfus yoğunluğu açısından 78. il olarak bilinmektedir. Höşmerim tatlısı ile ünlü olmaktadır. Höşmerim tatlısı ile tanınmaktadır.

Balıkesir Ekonomisi
Balıkesir ili en başta Türkiye’nin dışında dünyaca %52’ne sahip olduğu bor madeni rezervine sahip olmaktadır. İklim şartları yolu ile her türlü meyve ve sebze yetişmektedir. Zeytin, incir, domates, arpa, buğday, erik, elma, kayısı, karpuz, kavun, armut, pamuk, ayva, narenciye, susam, pirinç, mısır, yulaf ve üzüm gibi çeşitli meyve ve sebze üretilmektedir. Türkiye’nin en geniş zeytinliklerine sahip olmaktadır. Arıcılık alanında da gelişen ilde büyük balık buzhaneleri bulunmaktadır.Marmara adasında her türlü balığın konservesi yapılabilmektedir. Sardalye balığı ile meşhur olma özelliği bulunmaktadır. Maden bakımından da zengin olan il; makina uçak ve uzay sanayisinde kullanılan kalsiyum borat, sodyum borat ve bor madeni bulunmaktadır. En zengin mermer yataklarına sahip ilde, çoğunluğu ihraç edilen 250 mermer ocağı yer almaktadır. Belirli illerinde zengin demir çıkartılmaktadır. Diğer taraftan, linyit, taş kömürü, cıva, bakır, alüminyum, manganez, krom, kurşun, kaolin, gümüş, dolamit, manyezit, altın gibi maden yatakları bulunmaktadır.

100’e yakın büyük sanayi ve 5.000 küçük sanayi işletmesi ile tarıma dayalı imalat, kimya ve her çeşit sanayi ile ilgili tesisler barındırmaktadır. Zeytinyağı fabrikaları başta olmak üzere; sabun, meyve, sebze, kâğıt, un, yem, süt, deri, boraks asit, sülfürik asit, balık konserve, dokuma iplik ve benzeri fabrikalar bulunmaktadır. Kara yolu, hava yolu, demir yolu ve deniz yolu bakımından kavşak noktalarından birini oluşturmaktadır. Şehir gelişimine katkıda bulunmaktadır. Marmara, ege ve iç Anadolu bölgeleri arasında geçit olmaktadır.

Balıkesir Evde İş İmkânları
Düğün şekeri yapımı, davetiye ve kutu katlama işi yapımı, evde muhasebe ve özel ders verme, evde dikiş nakış, mum yapımı, örgü, lavanta kesme işi, çorap paketleme işleri gibi birçok iş imkânına sahip bir il olarak bilinmektedir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Balıkesir Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. zuhal Şubat 16, 2016

    Evde her türlü işi yapabilirim, grubumda var. İlginize.

  2. Züleyha Şubat 17, 2016

    Ayvalıkta oturuyorum, 3 kişiyiz. Evde ek iş yapmak istiyoruz, paketleme, katlama, lavanta, müm, düğün, şeker gibi işler yaparız. Ek işe çok ihtiyacımız var, ilgilenirsiniz memnum olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

  3. nilgün Temmuz 5, 2016

    Evde yapabilecek iş arıyorum, bana uygun her işi yapabilirim.

Yorum Yap