Balıkesir Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Balıkesir’de ilk hastane 1896 da Karesi Gureba Hastanesi olarak açılmıştır. Balıkesir İl Özel İdaresi çok ağır şartlar altında bu hastane inşaat masrafını karşılamaya çalışırken 02.12.1951 tarihinde Akbayır mevkiinde Reşit Bey Hastanesinde kaza sonucu çıkan büyük  yangından sonra hastane  bugünkü yerine taşınmış, 1954 yılında ise 200 yataklı olarak Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. 1956 yılında Döner Sermaye kurularak, Çocuk-Biyokimya ve Kan Nakil Merkezi açılarak, Hemşire yetiştirme  kurslarına  başlamıştır. 1966 yılında 250 yatağa çıkarılarak 1978 yılında Poliklinik binaları ile birlikte 400 yataklı hale getirilmiştir. Balıkesir Devlet Hastanesi 1991 yılında yine 300 ve 500 M.A iki Röntgen Cihazı İle Otomatik Banyo Cihazı ve Laboratuvarlara iki Otoanalizör ve bir Eliza Cihazı alınmıştır. 1994 yılında Reanimasyon Ünitesi (4 yataklı) açılmış Laporoskopi cihazı alınmıştır

.
Halen hastane fiilen 510 yatak kapasitesi ile, I.Basamak Anjio Genel Yoğun Bakım Ünitesi 5 Yatak, I.Basamak Koroner Yoğun Bakım Ünitesi 19 Yatak, II.Basamak Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi 7 yatak, II.Basamak Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi 6 yatak, III.Basamak Anestezi ve Reanimasyon Genel Yoğun Bakım Ünitesi 18 Yatak, III. Basamak KVC Yoğun Bakım Ünitesi 5 Yatak olarak hizmet vermektedir. Ayrıca, acil Servisimizde 17 müşaade yatağı, kemoterapi ünitesinde 25 hasta koltuğu, diyaliz ünitesinde 19 diyaliz  yatağı bulunmakta ve periton diyaliz hizmeti verilmektedir.

Balıkesir Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Atatürk Mh. Turgut Reis Cd. 10000 Merkez Balıkesir

Balıkesir Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Balıkesir Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Balıkesir Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abdullah dedi ki:

    İş başvurusu yapmak istiyorum, hasta kabul bölümüne.

BİR YORUM YAZ