Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Tarihi dokusu ve eşsiz manzaraları ile harika bir şehir oluşumunu bizlere sunan Balıkesir, 81 ilimizin harika şehirlerinden biri olarak günümüzde gerek devlet kuruluşlarının gerek ise yerel yönetimlerin vermiş olduğu hizmetler doğrultusunda daha modern ve daha çağdaş bir yapı içerisinde şehrin güzelliklerini ön plana çıkarmaktadır. Tarihi eser konakları ve taş yapıtları ile bilinen Balıkesir, bünyesinde yer alan yerel yönetimler sayesinde turistik ve konaklama şehri olarak yıl içerisinde çok sayıda insanın buraya gelip tarihi mekanları gezmesine vesile olmaktadır.Yerel yönetimler arasında ilk sırada yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi teşkilat hizmetlerine ilk olarak bilinen tarihiyle 1864 senesinde başlayarak şehrin genel düzenlemelerini ve nizamını sağlamak adına çalışmalarına bu tarihte başlamış ve insanlara daha güzel bir alan yaratmak adına günümüze kadar hiç durmayan faaliyetleri ile hizmetler vermiştir. 1864 senesinde kurulan belediye teşkilatı tek odalı olarak bilinen Ali Hikmet Paşa meydanındaki bir eski konak içerisinde hizmetlerine başlamıştır. Kentin tarihinden bu yana ilk belediye başkanı unvanına sahip olan Ali Be olduğu bilinmektedir. Tarihi bir belediye etkenine sahip olan şehir 2012 senesinde 14 ilde karar kılınan “Büyükşehir Belediyesi” statüsü içerisinde Balıkesir’in de bu unvana sahip olması kararlaştırılmış ve günümüzde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak faaliyetlerine 7 katlı modern binasıyla hizmet vermektedir. Her sene farklı alanlara yönelik istihdam sağlayan belediye teşkilatı bu anlamda ülke ekonomisine de destek olmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ