Bala Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Balâ personel alımı yapıyor mu? Bala Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara iline bağlı olan Balâ ilçesi il merkezine toplamda 78 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Birçok kimsenin bilmediği ilçenin siyasi grafiği tamamen Cumhuriyet’in ilk dönemlerine ait olmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, Balâ Milletvekili olarak meclise giriş yapmıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde toplamda 21.618 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel yapısı çok eski zamanlara dayanmaktadır. Türkmen Oğuz Boyları’nın ilk yerleşik yaşam sürdürdüğü bilinen Balâ gerek eski çağ, gerek ise Osmanlı döneminde önemli bir konuma sahipti. Birçok savaşın ve medeniyetin baş taçlarından olan Balâ ilçesi Cumhuriyet tarihine kadar birçok cemaat, dergah ve din adamları tarafından yönetilmiştir.Kültürel alanda baktığımız ilçede birçok aydın ve sanatçı çıkmaktadır. Kültür ve sanat alanında oldukça gelişmiş bir ilçe olan Balâ ekonomik kapsamda ele alındığında ise büyük ölçüde tarıma dayalı olarak gösterilen faaliyetler üzerine olmaktadır. Arpa, buğday, ayçiçeği, nohut, fasulye, şeker pancarı, kavun ve daha birçok farklı besin ürünlerinin yetiştirildiği ilçede sanayi ve ticarette oldukça gelişmiş bir halde olmakta. Birçok kişi tarım, sanayi ve ticaret üzerinden gelirlerini sağlarken, aynı zaman’da ilçenin gelişmesinde büyük katkılar sağlayan Balâ Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok farkı pozisyonda özellikle de gençlere istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik gelirinin yükselmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda hem göçün önüne geçilmekte hem de gelir seviyesi yükselmekte.

Bala Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Bala Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Bala Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ