Anasayfa / Belediyeler Ekim 19, 2016 46 okunma

Ayvalık Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Ayvalık Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ayvalık Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski yunan dilinde adı “Kidoniyes” olarak geçen Ayvalık ilçesi Balıkesir’e bağlı bir ilçe olmakta olup, aynı zaman’da ülkemizin turizm merkezlerinden biri olmaktadır. Özellikle de farklı illerde yaşamını sürdüren insanların daimi olarak sahibi oldukları yazıklar sayesinde tanınması aynı zaman’da yerli ve yabancı turistlerin buraya tatil amaçlı gelmesini de sağlamaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 67.902 kişi olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi tamamen antik çağ’a ait olduğu bilinmektedir. Çok eski zamanlarda Ayvalık Adaları’na “Hekatonisa” adı verilmekteydi. Günümüze kadar birçok devletin savaşlar sonucunda ele geçirdiği ilçe birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Ekonomi açısında ele aldığımız ilçenin en önemli gelir kaynaklarından biri az evvelinde de bahsettiğimiz üzere tamamen turizm üzerine kurulu olmaktadır. Yaz aylarında özellikle de Almanya, İsviçre ve benzeri birçok ülkenin yanı sıra Türkiye’de de yaşayan ve yazlıkları burada bulunan insanların akın ettiği turistik bir ilçe olmaktadır. Turizmin yanı sıra tarıma elverişli arazilerin ilçede yer alması halkın büyük bir kesimin burada tarımsal alanlara yönelik faaliyetlerde bulunmasını sağlamıştır. Tarıma yönelik özellikle de meyve üretiminde büyük bir başarı grafiği sergileyen ilçe halkının bir kısmı hayvan yetiştiriciliği üzerine de çalışmalar sergilemektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin işsizlik oranını düşürmek ve ekonomik gelirinin iyi bir derecede olmasını sağlamak amacıyla Ayvalık Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam verilmektedir.

Ayvalık Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ayvalık Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ayvalık Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ayvalık Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap