Anasayfa / Ek İşler Mayıs 6, 2015 907 okunma

Aydın Ek İş İlanları

Aydın evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Ege bölgesinde yer alan il, İzmir, Muğla, Manisa ve Denizli illerine sınır komşusu olmaktadır. Ege bölgesinde yer alması bile ile artı değer katmaktadır. Akdeniz iklimi hâkim olmaktadır. Yaşamaya değer iklim şartları ve yetiştirilen meyve ve sebzeler en dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır. Doğal güzellikleri, iklimi, tarihi eserleri ve ulaşımın gelişmiş olması turizm alanında gelişmesini sağlamaktadır.

Aydın Ekonomisi
Ekonomisi tarım, tarıma dayalı sanayi ve turizme dayanmaktadır. Doğal olarak oldukça bereketli olan toprakları; modern tarım araçları kullanımı, sulama ve gübreleme imkânlarının arttırılması ile tarım daha da gelişmiş görülmektedir. İncir üretiminde Türkiye genelinde 1. sırada; zeytin ve pamuk üretiminde Manisa ilinin ardından 2. sırada yer almaktadır. Buğday arpa, çiğil ve saf pamuk, patates, mısır, tütün, ayçiçeği ve susam başlıca üretilen tarım ürünleri olarak bilinmektedir.

Tarıma ayrılan alanın yarısı sebzecilik ve meyvecilik için kullanılmaktadır. İncir, zeytin, turunçgil, badem, ceviz, kavun, karpuz, kiraz, kayısı, vişne, kestane, erik, elma, antep fıstığı, domates, soğan, biber, patates, lahana, patlıcan ve biber gibi sebze – meyve ileri seviyede yetiştirilmektedir. En lezzetli incir yetiştiriciliği ile dünyaca ünü bilinmektedir.İklim ve bitki örtüsü bakımından hayvancılığın geliştirilmesi yönü ile de uygu olmaktadır. Kıl keçisi, koyun ve sığır yetiştiriciliği yapılmaktadır. Az miktarda linyit ve zımpara taşı çıkartılmakla birlikte madencilik alanında fazla gelişim göstermemektedir. Sanayi alanında tarıma dayalı yönü daha fazla gelişim göstermektedir. Sabun, yağ, dokuma ve konserve fabrikaları bulunmaktadır.

Diğer taraftan; tarım aletleri, çimento, tuğla, oto yedek parçaları, dondurma makinası imal eden fabrikalar, kiremit ve mobilya fabrikaları bulunmaktadır. Ege yolunu takip eden E-24 karayolu Aydın ilinden geçmektedir. Şehir içi ve komşu illere bağlanan yollar oldukça kaliteli ve ulaşım alanında güçlü olmaktadır.

Aydın İli Evde Yapılabilecek İşler
Diğer illerden bu konuda fazla ayrılmamakla birlikte iş potansiyelinin yüksek olması ve elverişli toprak ve iklime sahip olması nedeni ile evde yapılacak iş potansiyeli biraz düşük seviyede bulunmaktadır. Ancak evde mandal işi, buzdolabı süsü, yazma ve kalın yün özgüleri örme, davetiye ve kutu katlama işleri gibi fason işleri de yapılmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Aydın Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. özlem Kasım 4, 2015

    Aydın’da oturuyorum, mandal süsleme, boncuk paketleme, nikah şekeri yapma gibi işler istiyorum. İletişime geçerseniz sevinirim.

  2. fatma ağırbaş Aralık 13, 2015

    Evde ek işi yapmak istiyorum. İletişime geçerseniz sevinirim.

  3. burcu kocyigit Şubat 25, 2016

    Evde is ilanlari yapmak istiyorum is bekliyorum

Yorum Yap