Aydın Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Aydın Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın şehri Osmanlı dönemlerinde Aydınoğlu Beyliği tarafından yönetilen bir ilimizdi. Özelliklede Osmanlı İdari Teşkilatlanması üzerine Batı Anadolu kısmında yeni ve çağdaş bir sürecin başlangıcını temsil etmektedir. 1426 senesinde Aydın Sancağı olarak bilinen Aydın, Sancak Merkezi olarak Tire ilan edilmiştir. Tarihi bir konuma sahip olan Aydın, 1811 senesinde ise yapılan ilk değişimler sonrasında Aydın Eyaleti statüsüne erişerek yapılanmış bir şehir görünümü vermiş ve aynı zaman’da Tire, Manisa, Muğla, Denizli, İzmir ve Selçuk sancakları Aydın’a bağlı bir düzene kavuşmuştur. Batı zihniyetine göre belediye statüsü Aydın’da ilk olarak 1864 yılında oluşum göstermiş ve Osmanlı döneminden evvel Şehir Emirliği ve İhtisap Nazırlığı adını taşıyan şehir statüsü günümüz yerel yönetim sıfatıyla 1869 yılında kabul edilen “İdare-i Belediye Nizamnamesi” adı altında örgütlenerek bir yapıya kavuşmuştur.Belediye’nin asıl kuruluş tarihi 1881 olarak bilinse de bu tarih daha öncelerine dayanabilmektedir. Teşkilatın 20-25 yıl daha öncesinden kurulduğu düşünülen şehrin belediye yapısı günümüzde modern ve daha çağdaş fikirlerle göstermiş olduğu faaliyetler doğrultusunda şehrin daha güzel ve daha kaliteli bir yapıda olmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra aynı zaman’da günümüze kadar birçok sayıda insana çeşitli alanlara yönelik istihdamlar sağlayan belediye bünyesi Aydın’ın geleceği hakkında önemli adımlar atan tarihi bir yerel yönetim anlayışına sahiptir. Belediye’nin resmi sitesinde yer alan iletişim veya insan kaynakları sayfasından ulaşarak istihdamlar hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ