Anasayfa / Belediyeler Eylül 28, 2016 43 okunma

Ayaş Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Ayaş Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ayaş Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara’nın bir ilçesi olan Ayaş, il merkezine yaklaşık 55 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İl merkezine uzak arazi bir alan üzerine kurulu olan Ayaş ilçesi gerek doğa gerek ise tarihi dokuları ile oldukça verimli bir gelir kaynağına sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre 12.678 kişinin yaşamını sürdürdüğü Ayaş ilçesinde yeteri kadar iş potansiyeli olmadığı için her geçen sene göçe uğrayarak Ankara il merkezine veya sanayileşen ilin ilçelerine göçler vermektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe geneli oldukça uzun geçmişlere dayalı bir konuma sahip olmakta. Ayaş ilçesine ilk yerleşim gösterenler arasında Oğuz boyları yer almaktadır, aynı zaman’da çeşitli köylerinde ise Afşar, Bayat, Kıpçak, Peçenek, Kargın ve Kıpçak isimlerinin olması da Oğuz boylarından gelmektedir.



Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçe yapısı genel olarak turizme dayalı olan bir faaliyet üzerinden gelirlerini sağlamaktadırlar. 2000 yatak kapasitesine sahip olan dev bir kaplıca tesisinin yer aldığı Ayaş’ta gelirler bu seviyede iyiye giderken, halkın bir kısmı da çeşitli alanlara yönelik ticaretler sergileyerek buraya gelen yerli ve yabancı turistlere satış gerçekleştirerek gelirlerini sağlamaktadırlar. Geniş ve yeşillik araziler sahip olan Ayaş’ta yüksek sayıda dut ağacı bulunmaktadır. Ayrıca ilçenin domatesi meşhur olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ekonomik gelirlerin iyi derecede seyir göstermesi adına her sene farklı alanlara yönelik istihdam sağlayan Ayaş Belediyesi, özellikle de genç kesimleri iş imkanı sunmaktadır.

Ayaş Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ayaş Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ayaş Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları




Konu İle İlgili Görseller
Ayaş Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap