Artvin Ek İş İlanları

Artvin evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Artvin Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Gürcistan’a sınırı bulunmaktadır. Şehirden Çoruh nehri geçmektedir. Yılın tüm günü yağışlı geçmektedir. Her mevsim yağış görülmektedir. Kışları sert geçmeyen ılık bir iklim yapısına sahiptir. Engebeli ve dağlık bir yapıya hâkimdir. İklim çeşitliliği açısından zenginlik göstermektedir. Artvin’in eski adının Livane olduğu bilinmektedir. Artvin’de yapılan boğa güreşleri nedeniyle Artvin boğaları oldukça meşhurdur. Artvin dağ ve topraklarının yarıdan fazlası ormanla kaplıdır.

Baraj yapımı için birçok kişiye istihdam ortamı yaratılmıştır. Yusufeli barajı ile Yusufeli ilçesi sular altında kalacak ilçe merkezi başka bir bölgeye taşınacaktır. Yapılan barajlar nedeniyle bölgenin daha da kalkınacağı ve ülkemize enerji bakımından yararlı olacağı düşünülmektedir. Artvin ilinde istihdam edilen kişi sayısından gittikçe azalışın olduğu gözlemlenmektedir.Artvin Ekonomisi
Karadeniz Bölgesinde yer alması nedeniyle Karadeniz iklimi görülmektedir. Deprem bölgesinden uzak yerleşim yeridir. Artvin dış illere sürekli göç veren bir ildir. Göç verme oranı gittikçe artış göstermektedir. Artvin’i ekonomik açıdan ele alırsak Artvin tarım yönünden sanayisini geliştirmiştir. Artvin kivi, çay ve fındık gibi tarıma dayanmaktadır. Artvin ilinin Yusufeli ilçesinde ise Zeytin üretimi de yapılmaktadır. Mısır üretildiği de görülmektedir. Artvin Murgul ilçesinde önemli maden sanayi kuruluşu da bulunmaktadır.

Endüstri bakımından ileri bir düzeyde değildir. Sanayi kuruluşu olmasına rağmen büyük çapta biri kuruluş bulunmamaktadır. Küçük çaplı boyutlarda marangozluk gibi imalathaneler bulunmaktadır. Maden yatakları bulunan Artvin özellikle bakır madeniyle önem kazanmaktadır. Ekonomik yapısı bu yönden canlılık kazanırken tarihi yapısı bakımından güçlü olan bu ile turistlerde akın etmektedir. Gelen turistlerden geçimini sağlayan nüfusu da bulunmaktadır. Deriner barajı yapımı da bölgeye önem kazandırmıştır. Şu an daha yapımı süren Yusufeli barajı ile elektrik enerji üretimi artırılmayı planlanıyor.

Artvin Evde Yapılabilecek İşler
Evde mandal iş, kutu katlama işi, çeşitli süs eşyaları yapma, etiket işi yapma ve nikâh şekeri hazırlama gibi mevcut işler bulunmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ