Anasayfa / Belediyeler Ağustos 20, 2016 90 okunma

Artvin Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Artvin Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Artvin ilimiz Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan tarihi bir şehrimizdir. Karadeniz’e kıyısı bulunan Artvin aynı zaman’da ülkemizin Gürcistan’la sınır komşuluğunda büyük bir konuma sahip olan şehrimizdir. Komşu iller arasında Erzurum, Rize ve Ardahan illeri bulunmaktadır. Artvin merkez ilçesi ile birlikte toplam’da 8 ilçesi bulunmaktadır. Artvin yüz ölçümü bakımından ülkemizdeki en büyük 55.il konumunda olup, aynı zaman’da 2009 nüfus genelgesinde ise 165.580 kişiyle ülkenin en kalabalık 75.ili olmaktadır. Coğrafi ve kültürel zenginlikler bakımından oldukça gelişmiş bir şehir yapısıyla ülkemizin en nadide şehirlerinden biri olmaktadır. Karadeniz’in en uç köşesinde yer alan Artvin yeşil manzaraları ile de oldukça beğenilen bir şehir yapısına sahiptir.Tarihi bakımdan da büyük bir değere sahip olan Artvin’de M.Ö. 10.000 dönemlerinden kalma cilalı taş devrine ait kalıntılara rastlanabilmektedir. Halen o tarihlere ait bulgular ve işaretlerin olduğu şehrimiz aynı zaman’da madeni eşyalar üzerine de oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Birçok uygarlık ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan tarihi şehir son olarak Osmanlı toprakları himayesine girmiş ve Cumhuriyet’in kurulmasıyla ülkemizin 81 ilinden biri olmuştur. Birçok devlet kuruluşu ve yerel yönetimin şehir yapısını geliştirerek günümüzde modern bir şehir olmasını sağlamıştır. Ekonomi düzeyi orta derece olan şehrin istihdam alanında da gelişim gösterdiği görülmekte. Artvin Belediyesi tarafından her sene farklı tarihlerde çeşitli pozisyonlara dayalı personel alımı yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Artvin Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Artvin Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap