Anasayfa / Belediyeler Ekim 12, 2016 38 okunma

Arhavi Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Arhavi Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Arhavi Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Arhavi ilçesi Artvin iline bağlı bir kaza olmaktadır. Genel görünümü ile harika bir doğa güzelliğine sahip olan Arhavi’nin tarihi ise oldukça köklü bir döneme ait olmaktadır. 2015 TÜİK verilerinin istatistiklerine göre ilçede yaşayan sayısı toplam’da 20.565 kişi olmakla birlikte şehrin en kalabalık 5.ilçe statüsünde yer almaktadır. Arhavi’nin büyük bir nüfusu Laz kökenine sahip halklar tarafından oluşturulmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin antik çağlara ait M.Ö. 8.yüzyıla kadar dayandığı yapılan kazı çalışmalar ve tarihi eser yapılardan gözümüze çarpmakta. Oldukça geçmiş bir dönem ve medeniyete ait olan Arhavi’nin Taş Devri dönemine ait olduğu da uzman tarihçiler tarafından dile getirilmektedir. Eğitim kapsamında da oldukça gelişmiş bir ilçe olan Arhavi’de okuma ve yazma oranı yaklaşık %96’lık bir paya sahip olmakta.Ekonomik gelir kapsamında el aldığımız ilçe genel olarak elveriş topraklara sahip olduğundan ötürü halkın büyük bir kısmı tarımsal alana yönelik faaliyetler içerisinde yer almaktadır. Tarımsal alana yönelik çalışmalarda büyük işler çıkaran halk bu arazilerde arpa ve buğday olmak üzere birçok tahıl ürünü üretimi yaparken aynı zaman’da büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler sergilemektedirler. Tüm bunların yanı sıra sürekli hizmet halinde olan Arhavi Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunularak bu kapsamda özellikle de gençlere iş imkanı sunulmaktadır.

Arhavi Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Arhavi Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Arhavi Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Arhavi Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap