Anasayfa / Ek İşler Mayıs 5, 2015 413 okunma

Ardahan Ek İş İlanları

Ardahan evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Ardahan, henüz Türkiye’nin ili olma statüsüne kavuşmuş bir yerleşkedir. Ardahan, gerek tarih bakımından gerekse bulunduğu coğrafya bakımından önemli şehirlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İl, 1992 yılına gelinceye dek Kars’a bağımlı bir ilçe olarak varlığını sürdürürken bu yıldan itibaren alınan kararla şehir olgunluğuna eriştiği kabul edilmiş ve böylece il olmasına karar verilmiştir. İlde Şeytan Kalesi, Ardahan Kalesi şehrin önemli gezilip görülebilecek yerleri arasında yer almaktadır.

Ardahan Türk Tarihi açısından da öne çıkmaktadır. Özellikle ilk Türkler olarak kabul edilegelen İskitler, bu bölgede de bir müddet yaşayarak günümüzün medeniyetinin ilk zeminini aslında burada atmışlardır. İskitler’in ardından Anadolu topraklarında yaşamış diğer devletler de bu topraklarda barınarak hayvancılıkla uğraşmışlardır.

Ardahan Ekonomisi
Ardahan ilinin ekonomik yapısını da ele alacak olursak bölge tamamen büyükbaş hayvancılığa müsait olduğundan sürekli olarak mera alanlarında hayvancılık faaliyetleri nüfusun neredeyse tamamının geçim kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra gelişen ve değişen koşulların da etkisiyle ilde sanayi ve turizm de diğer iş alanları olarak karşımızda durmaktadır. Özellikle ilde yer alan Şeytan Kalesi adlı savunma yapısı hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini büyük ölçüde çekmeyi başararak öne çıkmaktadır. Ardahan ili, kısa sürede il olmasının ardından hızla ilerleyerek günümüze kadar ulaşabilmiş bir şehirdir.Ardahan Ek İş Olanakları
Tarihî birikiminin yanı sıra ildeki coğrafya da Türkiye’nin nadir görülen coğrafyalarından birisi olduğundan sürekli olarak Coğrafya ve Jeoloji bilimlerini meşgul etmiştir. İlin Erzurum-Kars Bölümü adı altında süregelen iklimsel özelliğiyle bölge özellikle büyükbaş hayvan yetiştiriciliğe müsait ortam hazırlamaktadır. Ardahan, soğuk hava şartlarının da verdiği etkiyle nüfus olarak da Türkiye’nin en az sayıda nüfusa sahip ili olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenlerden dolayı ek iş olarak evde yapılabilecek işler daha uygundur. İnternet üzerinden Türkiye ve dünya çapında bir iş ile uğraşarak ek kazanç elde edilebilir.

Ardahan’da Evde Yapılabilecek İşler
Evden Sabun İşi Yaparak Kazanç Elde Etme: Son günlerde oldukça ilgi gören bir başka iş tartışmasız evde sabun yapma işidir. Evden kazanç elde etmenin eğlenceli bir yöntemi olan sabun işi, hazır sabun kalıplarına, ısıtılan sabunu dökerek soğumasını beklemekle gerçekleşir. Böylece hem eğlenceli, hem de pratik bir yöntemle evinizden kazanç elde etmiş olursunuz.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Ardahan Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap