Anasayfa / Belediyeler Eylül 9, 2016 59 okunma

Ardahan Belediyesi İş Başvurusu

Ardahan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ardahan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ardahan şehrimiz Karadeniz’in hemen sınır alanına bulunan Kafkaslar üzerine kurulu bir şehirdir. Daha öncelerinde Kars iline ait bir ilçe olan Ardahan, 27 Mayıs 1992 senesinde Kars sınırından ayrılarak “il” statüsüne erişmiştir. TÜİK verilerine göre 2012 senesinde yapılan nüfus araştırmalarınca 19.075 kişinin yaşamını sürdürdüğü il, Türkiye’nin en küçük il merkezine sahip olduğunu doğrulmaktadır. Küçük, sakin ve doğal bir yaşam şehri olan Ardahan’ın genel tarihçesine baktığımızda ise Kafkasların kuzey kısmından gelen İskitler M.Ö. 680 senesinde Ardahan şehrini dönemin egemen olduğu Van/Urartu İmparatorluğundan alarak kendi egemenliklerine katmışlardır. İlk yerleşkeler arasında bunların dışında Sakaların Gogarlı, Taoklu, Cavaklı boyları da şehrin ilk yerleşke kavimlerindendir.Sakaların Gogarlı kavimi şehirde 500 yıllık hüküm sürdükten sonra şehri istila eden İranlı Part/Arsaklı kavimi şehri ele geçirerek 600 yıl boyunca egemenlikleri altına aldıkları şehirde hüküm sürmüşlerdir. Sonrasında Büyük İskender, Selçuklular, Kumanlar, Peçenekler gibi birçok devlet şehri istila ederek ele geçirmiştir. Günümüze kadar birçok devlet ve medeniyetin boy gösterdiği nadide şehirlerimizden biri olan Ardahan, son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiş ve akabinde modern Cumhuriyete miras kalmıştır. Günümüz tarihinde gerek devlet kurumları gerek ise Ardahan Belediyesi tarafından sürekli olarak geliştirilen şehir modern bir hale dönüşmüş, aynı zaman’da Ardahan Belediyesi işsizlik oranını düşürmek adına da gerek kendi bünyesinde gerek ise başka çalışmaları neticesinde birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Ardahan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ardahan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ardahan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ardahan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap