Anasayfa / Belediyeler Ağustos 20, 2016 105 okunma

Antalya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Antalya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

12. yüz yılda Türklerin egemenliği altında olan Antalya 1215 senesinde Gautler de Motbellard Kıbrıs’tan özel olarak hazırlayıp şehri istila için getirdiği büyük ordu kuvveti ile Türkleri katletmiş ve Antalya’yı ele geçirmiştir. Çok eski antik bir çağa ait olan Antalya şehri’nin istila tarihi bu dönemlerde başlamış olup Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine kadar uzanan bir tarihe sahip olmuştur. Gautler de Montbellard’ın istilası’ndan sonra 1. Keyhüsrev tarafından geri alınan Antalya tekrar Türk egemenliği altına girmiştir. Geçen zaman içerisinde Selçuklu Devleti’nin eline geçen Antalya, sonrasında ise Isparta ve Antalya arasında egemenlik sürdüren Teke Aşireti’nin bir kolu olan Hamidoğulları’nın egemenliği altına girmiştir.Geçen zaman içerisinde birçok medeniyetin savaşarak elde etmiş olduğu Antalya toprakları son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine katılmış olup, Osmanlı’dan da Türkiye Cumhuriyeti’ne miras olarak kalmıştır. Geçen zaman içerisinde şehrin yaralarını saran Osmanlı ve Cumhuriyet öncüleri şehrin daha da güzelleşmesini sağlayarak günümüzde bir turizm cenneti haline gelmesinde büyük rol üstlenmiştir. Akdeniz’e sıfır olan harika bir şehir anatomisine sahip Antalya, dönemin Cumhuriyet kurucuları tarafından en çok önem verilen şehirleri arasında yer almış ve bu konuda hemen çalışmalara başlayarak gerek devlet gerek ise yerel yönetimler üzerine çalışmalarına başlamıştır. Antalya Belediyesi’nin kurulmasıyla şehrin daha da güzelleşmesi ve büyümesi akabinde belediyeye “Büyükşehir” statüsü verilerek günümüzde faaliyetlerine devam etmesini sağlamıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Antalya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap