Anasayfa / Belediyeler Ekim 1, 2016 75 okunma

Ankara Gölbaşı Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Gölbaşı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gölbaşı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Gölbaşı tarihi dokusu ve muazzam doğa manzaraları ile başkent Ankara’nın bir ilçesi olmakta. Ülkemizin en verimli topraklarına sahip olan Gölbaşı ilçesi orta dereceli bir nüfusa sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde toplam’da 122.288 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi Tunç Çağı’na kadar gitmekte. Hitit İmparatorluğu’nun ilk izlenim verdiği ve egemenlik kurduğu ilçe konumunda sırasıyla Frigler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenlik sürdürmüştür. Birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gölbaşı ilçesi tarihi zenginliği kadar aynı zaman’da muhteşem manzaraları ile de meşhur bir ilçemizdir.Gelir kaynaklı bilgilerine göz attığımızda ise ilçe nüfusunun büyük bir bölümü el verişli araziler üzerinde tarımsal çalışmalar yürütmektedir. Şeker pancarı başta olmak üzere patates, arpa, buğday, domates ve salatalık gibi birçok besin öğesi üretilmektedir. Turizm açısından da oldukça iyi bir gelir sağlayan ilçe birçok eski çağa ait yapılardan dolayı her sene hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Tarım ve turizm dışında az da olsa hayvancılık üzerine de halkın bir kısmı çalışma sergilemekte. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık üzerine faaliyetler gösteren halk nüfusu gelir kaynaklarını bu üç ana temel üzerinden oluşturmakta. Bunların yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesini sağlayan ve aynı zaman’da tarihi değerlerini koruyan Gölbaşı Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik personel istihdamı yapılmakta.

Gölbaşı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gölbaşı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gölbaşı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ankara Gölbaşı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap