Anasayfa / Belediyeler Ağustos 20, 2016 151 okunma

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan miraslar arasında büyük bir değere sahip olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’ne bırakılan nadide şehirlerden biridir. Bu doğrultuda Cumhuriyet tarihindeki belediyecilik düzenlemeleri de ilk olarak Ankara’da atılmıştır. 1921 Anayasası’nın var olmasıyla başkent olarak ilan edilen Ankara, aynı zaman’da belediyecilik alanında büyük bir laboratuar görevi olmuştur. Dönemin yöneticileri tarafından ülkenin ana kenti olarak ilan edilen şehrin daha gelişmiş ve daha iyi bir örnek kent yaratmak adına çalışmalarda bulunması beraberinde belediye reisliği unvanını da ortaya koymuştur. İlk olarak 1924-1930 senesinde belediyecilik zihniyeti ile işleyen Ankara Şehremaneti birçok görevlere talip olmuş ve şehrin güzelleştirilmesi üzerine birçok farklı alana dayalı hizmetlerde bulunmuştur.1930 senesinde çıkarılan 1580 sayılı yasa kanunu ile Şehremaneti Yasası yürürlükten kaldırılmıştır. Şehremaneti yerine günümüzde de yerel yönetimler arasında en üst konumda yer alan belediyecilik hizmetleri aktif edilerek dönemin yetkilileri tarafından atanan reisler ile belediyecilik faaliyetleri başlatılmış olup, şehrin daha kıymetli ve örnek bir kent olmasında büyük rol üstlenmiştir. Günümüze kadar farklı yasa tasarıları ile gündeme gelen kanunlar çerçevesinde boyut değiştiren belediyecilik Ankara Belediyesi adı altında hayat bularak diğer ülke şehirlerinde de oluşumlarına hız verilmiştir. Geçen zaman içerisinde “Büyükşehir Belediyesi” statüsüne ulaşan Ankara birçok vatandaşına da farklı pozisyonlarda istihdam sağlayarak ülke ekonomisine de canlı tutmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap