Anasayfa / Sağlık Mart 29, 2016

Ambulans Şoförü İş Başvurusu

Haberimizde ambulans şoförü nasıl olunur, piyasada ki iş imkanları ve sağlık kuruluşlarında, hastanelerde ambulans şoförlüğü yapmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Ambulans şöförlüğü hakkında yaptığımız araştırmalar sonrasında sizlere bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Konu altından yorum bölümünde sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfamızı beğenerek güncel ambulans şoförü iş ilanlarını takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Genel Bilgiler
Yaşadığımız çağda hiç kuşkusuz ki sağlık sektörü, en önemli sektörlerden bir tanesidir. Geniş bir sahaya sahip olan bu sektör en fazla paranın döndüğü sektördür. Milyarlarca doların döndüğü bu sektör her geçen gün daha da büyümektedir ve paralel doğrultuda iş olanakları da aynı şekilde büyümektedir. Sağlık sektörü o kadar geniş bir sahaya sahiptir ki belki de hiç duymadığımız yüzlerce meslek dalı bulunmaktadır. Ancak bugün işleyeceğimiz konu hepimizin yakından bilebileceği bir sektör olacak. Çevremizde her zaman şahit olduğumuz ya da her zaman içerisinde olabileceğimiz ve insanlara yardım edebileceğimiz bir saha olan ambulans şoförlüğünü inceleyeceğiz. Ambulans şoförlüğü iş olanakları hakkında bilgiler vererek, nasıl ambulans şoförü olabileceğimiz hakkında detaylı bir inceleme yapacağız.Ambulans şoförlüğünde en önemli şey iyi bir şoför olmaktır. Adayların direksiyonu çok iyi olmalıdır. Buna paralel olarak şoförlerin soğukkanlı ve kendilerine olan özgüvenin üst düzeyde olması gerekmektedir. Eğer bu özelliklere sahip değilseniz, bu sektörde olmanızı pek tavsiye etmiyorum.

Ambulans şoförü olmak için gerekli şartlar ve belgeler
Ambulans şoförü olmak isteyen adaylar kendilerine 2 sektör belirleyebilir. Devlet kuruluşlarına ait olan hastaneler ve özel hastaneler olmak üzere iki sektör yer almaktadır. Bilindiği gibi devlet hastaneleri, Sağlık Bakanlığına bağlıdır. Özel hastaneler ise özel sektöre bağlı kurumlardır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki özel sektörde ambulans şoförü olmak daha kolaydır.

Devlet Hastanelerinde ambulans şoförü olmak; Adayların mutlaka acil tıp teknikerliği ya da acil yardım teknikerliği bölümlerini bitirmeleri gerekmektedir.

Özel Hastanelerde ambulans şoförü olmak; Özel hastanelerde yukarıdaki şartları taşımasanız dahi ilk yardım sertifikası ile ambulans şoförü olabilirsiniz.

Ambulans Şoförü maaşları
Bu sektörde bulunan kişilerin maaşları yer yer değişmektedir. Ancak en düşük ücret 1.500 TL civarındadır. Büyük ve tanınmış hastanelerde bu ücret daha fazladır.

Ambulans Şoförü Alımları
Ambulans şoförü alımı ve online ilanları kariyer.net üzerinden listelemek için kariyer.net arama sayfası.Konu İle İlgili Görseller
Ambulans Şoförü İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 10 yorum yapılmış.
Not: Yorumlarda iş başvurusunu yapamayan adaylara, sitemize kaydetmiş oldukları e-posta üzerinden iletişim kurulacak ve nasıl iş başvurusu yapacakları hakkında bilgi verilecektir.

 1. ÜMİT AN Haziran 1, 2015

  MERHABA DÜZ LİSE MEZUNLARI İÇİN AMBULANS ŞOFÖR ALIMI BAŞLAMIŞ PSİKOTEKNİK BELGEM VAR. B EHLİYETE SAHİBİM SİGARA ALKOL KULLANMIYORUM. AMBULANS ŞOFÖRÜ OLMAK İSTİYORUM.

 2. Mahmut tugalan Ağustos 6, 2015

  Merhaba src 1 2 3 4 psiko kartim var. 20 seneden beri halk otobüsü taksicilik, minübüscülük yaptım. Ehliyetim e sınıfı ve her türlü araç kullandim. Ambulans şöforlüğü yapmak istiyorum. Mersin’de oturuyorum.

 3. mesut Aralık 11, 2015

  Merhaba, 1996 yılından beri aktif araç kullanmaktayım. Adana Yüreğir’de oturmaktayım. Src piskoteknik belgelerim mevcut, çok iyi şoförümdür. Ambulans şoförü olmak istiyorum, saygılar.

 4. faik Şubat 1, 2016

  Merhaba 3 senedir ehliyetim var, askerliğimi ambulans şöförü olarak yaptım. Enjeksiyon belgem, ilk yardım belgem var. B sınıfı ehliyete sahibim. Bana ulaşırsanız sevinirim.

 5. faik Şubat 3, 2016

  mrb ben yeni askerden terhis oldum. 22 yaşındayım ilk yardım belgem var. eEnjeksiyon belgem var, damar yolu açabiliyom ve sıhhıye olarak askerliğimi tamamladım. Askerliğin verdiği diplomamda var, b sınıf ehliyete sahibim. Ambulans şöförü olmak istiyorum.

 6. mehmet Şubat 29, 2016

  ozel şoforluk yaptim cok seri bir şoforum mersinde calişmak istiyorum.

 7. ali Mart 12, 2016

  Selam. Adana’da ikamet ediyorum, 26 yaşındayım. 18 yaşımdan beri aktif araç kullanıyorum ve ilk yardım sertifikam var. Adana!da ambulans şoförlüğü yapmak istiyorum, varsa yardımcı olabilecek biri gerçekten çok sevindirip çok duâ alır. Teşekkürler…

 8. nazım Mart 28, 2016

  Merhaba sağlık meslek lisesi mezunuyum. 12 yıldır aktif araç kullanıyorum, Bursa’da ikamet ediyorum, sizlerle çalışmak isterim.

 9. Dedicated server Mart 30, 2016

  İyi günler, ben yeni askerden terhis olan biriyim. Askerliğimi ambulans şoförü olarak yaptım ve 2 senedir b sınıfı ehliyete sahibim. Elimde belgelerim mevcuttur.

 10. Bestami Nisan 27, 2016

  Merhaba 1981 doğumluyum. Hatay Belen’de oturuyorum. 15 yıllık b sınıfı ehliyetim var. Askerliğimi makam şoförü olarak yaptım. Ambulans şoförü olmak istiyorum. Hatay Belen’de ambulans şoförlüğü arıyorum.

Yorum Yap