Amasya Ek İş İlanları

Amasya evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Orta Karadeniz bölümünün iç kısmında yer alan Amasya şehri, elması ile meşhur olmaktadır. Tokat, Yozgat, Çorum ve Samsun illerine komşu olmaktadır. Hamamözü, Merzifon, Göynücek, sulu ova, gümüş hacı köy, taş ova adlarında ilçeleri bulunmaktadır. Karadeniz iklimi ile kara iklimi arasında geçişler bulunmakta ve bu iklimler görülmektedir. Yaz mevsiminde kurak ancak Karadeniz iklimi kadar yağışlı olmamaktadır. Kış mevsiminde ise kara iklimi kadar sert, Karadeniz iklimi kadar da ılıman özellikler görülmemektedir. Akdağ, Tavşan dağı, İnegöl dağı, kocacık tepesi, kırklar dağı ve Ferhat dağı önemli dağları olarak bilinmektedir.

Sanayi Amasya ilinde gelişmemektedir. Şeker fabrikası, tuğla fabrikası, un fabrikası, iplik fabrikası, tekstil fabrikası, maya fabrikası ve motor yenileme sanayii bulunmaktadır. Elmacılıktan büyük gelirler elde edilmektedir. Ek iş olarak bu alanlar değerlendirilmektedir.Amasya Ekonomisi
Tarımsal faaliyetler, ırmak ve derelerin meydana getirdiği uzun koridor şeklindeki vadilerde gerçekleştirilmektedir. Verimli topraklarda en çok buğday yetiştirilmektedir. Kaliteli tütünler üretilmektedir. Bamyası ile ünlü olmaktadır. Şeker pancarı da fazlası ile yetişmektedir. Küçük türüne misket, büyük türüne kabak adı verilen elmaları ile ün salmaktadır. Ayrıca pamuk, fasulye, mısır, nohut, arpa, haşhaş, kenevir ve patateste yetişmektedir. Bostan ve üzüm bağları ile de zengin bir il olmaktadır. 3’te ikilik alanı tarıma elverişli olan toprakların kalan kısmı otlaklardan oluşmaktadır. Bu otlaklarda büyük ve küçükbaş hayvanlar beslenmektedir. Diğer yönden ipek böcekçiliği ve arıcılıkta yapılmaktadır. Gökhöyük devlet üretme çiftliğine sahip olmaktadır. Bu çiftlikte, meyvecilik ve hayvancılık yapılmaktadır.

Amasya Evde Yapabilecek İşler
Teknolojik faaliyetlerin gelişmesine internet kullanımın arması ile online olarak birçok evde ve ek olarak işler yapılmaktadır. Bu imkânlara sahip olmayanlar içinde dikiş nakış işleri olmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ