Anasayfa / Belediyeler Ağustos 20, 2016 100 okunma

Amasya Belediyesi İş Başvurusu

Amasya Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Amasya Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Amasya Belediyesi 1905 senesinde ilk olarak Sivas Salnamesinde bulunan Belediye Dairesi’ndeki Hükümet Köprüsü görevi gören tek katlı konak ile faaliyetlerine başlamıştır. Akabinde 1915 senesinde belediye reisliğine atanan Veysibeyzade Sıtkı Bey tarafından yaptırılan iki katlı ve büyük yeni belediye binası inşaatına başlandı. O tarihlerde yaşanan birinci dünya harbi nedeniyle inşaatın yapımı durdurularak beklettirildi. Geçen zaman içerisinde eski belediye mebusları ve belediye reisi tarafından yarım kalan inşaat tekrar başlatılarak 1922 senesinde inşaatın tamamlanmasını sağladı. İnşaatın bitmesi için büyük bir sorumluluk alarak cezaevinde bulunan ermeni mahkumlarının yardımı ile geceleri çalışılan inşaat çalışma son bularak binanın hizmete açılması sağlandı.Geçen zaman içerisinde görevin başına gelen belediye reisleri farklı inşaatların yapımlarını başlatarak günümüzde belediye binasının sürekli değişimini sağlamak istese de inşaatlar sürekli yarım bırakılarak belediye işleyişlerinden uzak bir atmosfer yaşanmaktaydı. Akabinde 1988 senesinde son bulan taşınma durumu Sultan Beyazid Camii Külliyesinin hemen doğu kısmında yer alan araziye yeni belediye binasının inşaatına başlandı. İçerisinde yer alan ve belediyeye ait olan çeşitli iş yerlerinin de bulunduğu 4 katlı yeni binanın inşaatı tamamlanarak belediye başkanlığı burada işleyişlerine devam etti. Günümüze kadar birçok farklı belediye başkanının göreve gelmesiyle gelişen şehir günümüz koşullarında bu şehirde yaşayan çok sayıda kişiye farklı alanlara yönelik iş istihdamı sunmuş ve ülke ekonomisinde ciddi bir katkıda bulunmuştur.

Amasya Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Amasya Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Amasya Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Amasya Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap