Amasra Belediyesi İş Başvurusu

Bartın Amasra Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Amasra Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bartın iline bağlı olan Amasra ilçesi gerek ismiyle, gerek tarihi, gerek denizi ve doğa manzaraları ile muhteşem bir ilçe görünümünde olmakta. Deniz doğru uzanan kıyıları ile oldukça harika bir konum sahibi olan Amasra Bartın’ın ilçe merkezi ile birlikte 4 ilçesi arasında yer almaktadır. TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 15.067 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe M.Ö. 4000’lere kadar dayanan bir geçmişe sahip olmaktadır. Ayrıca birçok devletin egemenliği altında bulunan Amasra ilçesi 13. Yüzyılda Cenevizliler tarafından ele geçirilmiş ve akabinde 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet emrindeki Osmanlı Ordusu tarafından alınarak Osmanlı İmparatorluğu topraklarına dahil olmuştur.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilke sırada balıkçılık gelmektedir. Balıkçılık üzerine faaliyet gösteren ilçe halkı bu kapsamda Karadeniz’in en güzel balıklarını tutarak gelir kaynaklarını bu alana dayalı daha fazla sağlamaktadır. Balıkçılığın yanı sıra denizin sayesinde yeteri su ihtiyacı olan ilçedeki halkın bir diğer büyük kısmı ise tarım alanına dayalı olarak faaliyetler göstermektedir. Tarımsal alana dayalı birçok meyve ve sebze üretimi yapan ilçe halkı küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında gelişme gösteren bir ilçe olmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçe halkının hizmetinde bulunan Amasra Belediyesi ilçenin modern bir hale gelmesini sağlarken aynı zaman’da farklı alanlara dayalı birçok kişiye istihdam sunmaktadır.

Amasra Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Amasra Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Amasra Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ