Altınyayla Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Altınyayla Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Altınyayla Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Yeşil harika doğa manzaraları ile tanınan Altınyayla ilçesi, Burdur iline bağlı olmaktadır. Doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi kapsamda da oldukça önemli bir bölgede yer alan ilçe birçok devletin egemenliği altına girmiştir. Sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Altınyayla ilçesinin bilinen en eski tarihi ise Likya tarihine eşit olmaktadır. Dönemin Likya Krallığı’na bağlı olan bir bölgede olan Altınyayla’da birçok tarihi eser yapı bulunmaktadır. Günümüzde halen kazıların olduğu ilçede halen gün yüzüne çıkmakta olan çok sayıda tarih eşiği bulunmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 5.374 olmakta. Büyük göçlere maruz kalan ilçe 1990 yılından bu yana neredeyse %100 bir düşüşe gitmiştir. Bu tarihlerde nüfusu 12.000’in üzerinde olan ilçe günümüzde yarısına inerek ciddi bir düşüş yaşamaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarımsal alanlara yönelik faaliyetler gelmektedir. İlçenin büyük bir çoğunluğu elverişli arazilerde tarıma dayalı işler yapmaktadırlar. Sebze ve meyve üretimleri üzerine oldukça iyi bir verim sağlayan ilçe halkı aynı zaman’da büyükbaş başta olmak üzere küçükbaş hayvancılık üzerine de iyi bir gelir elde etmektedirler. Tüm bunların yanı sıra ilçede oluşan göçün önüne geçmek için özellikle de genç kesime her sene birçok farklı alana dayalı istihdam sunan Altınyayla Belediyesi bu kapsamda iş imkanı sunarak ilçenin genel ekonomik düzeyini de arttırmaktadır.

Altınyayla Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Altınyayla Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Altınyayla Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ