Anasayfa / Belediyeler Eylül 28, 2016 75 okunma

Altındağ Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Altındağ Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Altındağ Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Başkent Ankara’nın önemli ilçelerinden biri olan Altındağ gerek tarihi yapı görüntüleri gerek ise eşsiz manzaraları sayesinde hem turistik hem de ticari açıdan büyük bir öneme sahip olmaktadır. Ankara en geçmiş tarihiyle Altındağ ilçesinde kurulmuş olup günümüze kadar uzayan coğrafi konumu ile büyümüştür. Bu nedenden ötürü birçok kişi tarafından halen Altındağ ilçesi “Eski Ankara” olarak ta tanımlanmaktadır. Ankara ilinin asıl geçmişi Altındağ ilçesine bağlı olarak bilinmektedir, kökü ve tarihi geçmişinin kalıntıları “Ankara Kalesi” yapısına kadar dayalı olmaktadır. TÜİK verilerinin 2015 istatistiklerine göre ilçe bünyesinde toplam’da 363 kişi yaşamını sürdürmekte. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe geneli M.Ö. 4000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Hitit İmparatorluğu’ndan başlayan yerleşim çağı günümüze kadar birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan bir ilçe yapısında olmaktadır.Ekonomik alanda baktığımız ilçenin gelir kaynakları tamamen turistik ve ticari amaçlar üzerine yer alan bir vizyonla karşımıza çıkmakta. Kırsal alanlara yönelik bir yerleşim olmadığı için, tarım ve hayvancılıkta ilçe de yer almamaktadır. Tamamen turistik gelirler sağlanan ilçe birçok tarihi eser yapısından ötürü sürekli ziyaretçi akınına uğramaktadır. Birçok sanayi ve iş yerine dayalı olarak ta personelin istihdam gördüğü ilçede Altında Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik personel istihdamı yaparak ilçenin genel ekonomisini sağlamaktadır. İlçenin modern ve gelişmesini sağlayan belediye, istihdam konusunda da oldukça başarılı faaliyetler sergilemektedir.

Altındağ Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Altındağ Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Altındağ Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Altındağ Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap