Anasayfa / Belediyeler Ekim 19, 2016 38 okunma

Altıeylül Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Altıeylül Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Altıeylül Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Altıeylül ilçesi Balıkesir şehrine bağlı bir kaza olmaktadır. Çıkarılan kararname ile birlikte 12 Kasım 2012 tarihinde resmi olarak “ilçe” statüsüne erişen Altıeylül 2013 yılında ilk atanan kaymakam ile resmi bir ilçe düzeyini oluşturmuştur. Tarihi açıdan oldukça önemli bir coğrafya da yer alan ilçenin genel nüfusu 2015 TÜİK verilerine göre toplam’da 173.686 olmaktadır. Tarihi kapsam’da Balıkesir iliyle aynı tarihe sahip olan Altıeylül ilçesi birçok devletin egemenliği altına girmiş ve birçok medeniyetin yaşandığı bir konumda yer almıştır. Tarihi boyunca birçok savaşa tanıklık eden ilçe günümüzde “ilçe” statüsüne eriştikten sonra belediye tarafından daha modern bir hale getirilerek günümüzde doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir kaza olmaktadır.Ekonomik gelir seviyesinin tamamen tarım üzerine kurulu olduğu ilçede aynı zaman’da ilçeye bağlı köylerde de oldukça elverişli tarım arazilerinin bulunmasıyla halkın büyük bir kısmı tamamen zeytin ve pamuk üretimi üzerine faaliyetlerini göstermektedir. Ayrıca küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığında oldukça popüler bir işleyiş içerisinde olduğu ilçenin genel ekonomik düzeyi bu iki alan üzerine kurulu olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli modern bir halde olması adına çalışmalarını sürdüren ve kendisine ait bir futbol kulübü de bulunan Altıeylül Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özelliklede genç kesimlere sunmuş olduğu istihdamlar neticesinde birçok kişiyi iş sahibi yapmıştır.

Altıeylül Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Altıeylül Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Altıeylül Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Altıeylül Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap