Anasayfa / Belediyeler Ekim 5, 2016 98 okunma

Alanya Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Alanya Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Alanya Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antik bölgeler arasında yer alan Alanya ilçesi Antalya iline bağlı bir kaza olmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 130 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Alanya ilçesi doğa manzaraları ve denize sıfır sahilleri ile cenneti andıran bir güzelliği insanoğluna sunmakta. İdari bakımdan Antalya iline bağlı olan ilçenin 2015 nüfus oranı TÜİK verilerine göre toplamda 291.643 kişi olmakta. Tarih boyunca birçok isimle anılan ilçenin en eski adlarından biri Luvi dilinde tercüme edilen Korakesion olarak geçmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin en eski bilinen tarihi ise M.Ö. 4. yüzyılda ilçeyi istila eden Persliler üzerine bilinmektedir. Perslerden sonra Roma ve Bizans İmparatorluğu da uzun yıllar boyunca Alanya’yı egemenliği altında tutmuş ve birçok medeniyete ışık tutan antik yapıya sahip ilçe günümüz Cumhuriyetine kadar gelmiştir.Ekonomik gelir kaynakları arasında tarım ve turizm gelmektedir. Özellikle de tarıma dayalı alanlarda yıllık muz üretimi hacmi yaklaşık 13.000.000 kilogramdan daha fazla görülmekte. Avakado, portakal ve malta eriği gibi önemli meyve çeşitleri de milyonca kilogram hacminde üretim görmekte. Meyveler yanı sıra sebze üzerine de oldukça zengin topraklara sahip olan ilçede yıllık 46.000.000 kilogramdan fazla domates, 82.000.000 kilogramda fazla ise salatalık üretimi yapılmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin turizm faaliyetlerini sürekli elinde tutan Alanya Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam yaratarak ekonomik gelir seviyesini yüksek tutmakta.

Alanya Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Alanya Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Alanya Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Alanya Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap