Aladağ Belediyesi İş Başvurusu

Adana Aladağ Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Aladağ Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Adana şehrine bağlı olan Aladağ ilçesi gerek tarihi gerek doğal güzelliği ile ülkemizin önemli coğrafyalarından birinde yer almaktadır. İmamoğlu ve Karaisalı ilçelerine komşu olan Aladağ, aynı zaman’da Niğde ve Kayseri illerine de komşu olan Adana’nın bir ilçesi olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine şehirde toplam’da 16.823 kişi yaşamaktadır. Eski zamanlarda ilk olarak Karsantı adı ile bilinen ve aynı zaman’da Adana’nın bir diğer ilçesi olan Karaisalı ilçesine bağlı bir bucak statüsünde yer alan Aladağ, 1987 yılında ilçe olmuş ve bugünkü ismi Aladağ adıyla resmi kayıtlara geçmiştir. İlçe geneli genel olarak dağlık bir alana sahip olduğundan ötürü tarım konusunda oldukça düşük bir seviyede yer almaktadır.Tarihi açıdan ele aldığımız şehir dünyanın en eski yerleşim alanlarından biri olarak karşımıza çıkmakta. Eski zamanlarda Hitit İmparatorluğu egemenliğinde olan Aladağ akabinde Roma ve sonrasında Bizans İmparatorluğunun egemenliğine geçerek uzun süreler boyunca Bizans sınırları içerisinde yer almıştır. Daha sonrasında Selçuklular tarafında da ele geçirilen Aladağ 1360 senesinde Ramazanoğulları Beyliği’nin eline geçmiş ve Yavuz Sultan Selim tahta oturunca Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine geçmiştir. Günümüzde Büyükşehir belediyesine bağlı olarak işleyen Aladağ Belediyesi ve ayrıca Kaymakamlık ilçenin daha verimli bir halde işleyiş göstermesi adına sürekli olarak ilçenin ilerlemesinde büyük katkılarda bulunmuştur. Bunun yanı sıra Aladağ Belediyesi yılın belirli dönemlerinde birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin gelir durumunu arttırmakta yardımcı olmakta.

Aladağ Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Aladağ Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Aladağ Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ