Anasayfa / Belediyeler Eylül 27, 2016 65 okunma

Akyurt Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Akyurt Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Akyurt Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara iline bağlı bir ilçe olan Akyurt il merkezine 32 kilometrelik bir mesafede yer alan düzlük arazi üzerine kurulu ilçe konumundadır. Geniş ve düz bir alan üzerinde duran ilçenin yapısı bu kapsam’da gerek sanayileşme gerek ise ilçeye bağlı olan köylerdeki tarımsal alanlara yönelik faaliyetlerde oldukça büyük bir yardımcı unsuru taşımıştır. Eski adıyla “Ravlı” olarak anılan Akyurt, Ankara’nın en modernize olmuş ilçeleri arasında yer almaktadır. Tarihi kapsamda yapılan kazı çalışmaları ve eski tarihi yapılardan yola koyularak yapılan araştırmalar neticesinde Akyurt ilçesinin Hitit İmparatorluğu dönemlerine kadar uzandığı bilinmektedir. Birçok devletin hüküm sürdüğü bu topraklar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Akyurt ilçesinin ve ilçeye bağlı olan halkının genel olarak ekonomik gelirleri 400’e yakın sanayi kuruluşunun var olması birçok kişiye istihdam kapısı açmıştır. 400’e yakın sanayi kuruluşunda yaklaşık olarak 30.000’den fazla kişi istihdam görmektedir. Aynı zaman’da ilçe içerisinde yer alan küçük, orta ve büyük esnaf kuruluşları da ilçenin genel ekonomisini desteklemektedir. İlçeye bağlı olan köylerde ise halk genellikle tarım alanına yönelik faaliyetler göstermekte olup, halkın bir kısmı da hayvancılık üzerine yetiştiricilik yapmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin güzel ve modern bir yapıda olmasını sağlayan Akyurt Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik çeşitli pozisyonlarda çok sayıda kişiye istihdam sağlanarak ilçe ekonomik düzeyinin iyi bir şekilde seyir etmesini sağlamakta.

Akyurt Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Akyurt Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Akyurt Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Akyurt Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap