Anasayfa / Belediyeler Ekim 5, 2016 57 okunma

Aksu Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Aksu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Aksu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aksu ilçesi Antalya’ya bağlı bir ilçe konumundadır. Muratpaşa, Kepez ve Döşemealtı ilçelerine komşu olan Aksu kazası aynı zaman’da Serik ilçesine de komşuluğu ile bilinmektedir. Küçükte olsa kıyı şeridine sahip olan ilçede diğer bitiş şeridinde ise Bayburt ili komşuluk yapmaktadır. 2008 senesinde ilçe statüsüne erişen Aksu ilçesi birçok mahalleden oluşarak günümüz ilçe pozisyonunda yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde toplamda 68.496 kişi yaşamını sürdürmekte olup, halkın büyük bir kısmı ormancılık ve bağcılık üzerine faaliyet göstermektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel yapısı Hitit İmparatorluğu’na kadar dayanmakta olup, birçok farklı devletin egemenliği altına girmiş önemli bir ilçemizdir.Ekonomik gelir kapsamında hemen yukarıda belirttiğimiz üzere ormancılık ve bağcılığın ön planda olduğu ilçe genelinde aynı zaman’da ticaret ağıda oldukça gelişmiştir. İlçe halkı tarafından birçok farklı sektöre dayalı ticaretin yoğun olması ilçenin gelir seviyesini sürekli yüksek tutmaktadır. Antik Perge Kenti ilçede olduğundan ötürü turizme dayalı olarak ta ekonomik gelirler sağlanmakta. Tarım ve hayvan yetiştiriciliğinin de oldukça iyi bir düzeyde olduğu ilçede ekonomik gelirler sürekli olarak iyi bir seyir göstererek ilçenin sorunlarını ortadan kaldırmakta. Hem işsizlik oranının düşmesi hem de gelir seviyesinin daha da yükselmesi için ayrıca Aksu Belediyesi tarafından her sene farklı çalışma pozisyonlarına dayalı olarak personel istihdam edilmekte.

Aksu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Aksu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Aksu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Aksu Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap