Anasayfa / Belediyeler Ekim 5, 2016 46 okunma

Akseki Belediyesi İş Başvurusu

Akseki Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Akseki Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Akseki kazası günümüz tatil cenneti şehrin en güzel ve en verimli ilçeleri arasında yer almakta. 2015 TÜİK verilerine göre şehirde toplamda 11.088 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel yapısı çok eski dönemlere sahip olmaktadır. En eski adı ile bilinen Maria adıyla anılmakta olan ilçe, Toroslar üzerine kurulu bir konumda yer almaktadır. Birçok devletin ele geçirmesiyle sürekli el değiştiren muazzam ilçe son olarak Selçuklu Devleti ve hemen sonrasında ise Osmanlı İmparatorluğu’na dahil olmuştur. Yapılan kazı çalışmaları ve bulgular neticesinde ilçenin antik Roma İmparatorluğu dönemine kadar dayandığını göstermektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca kaynakları arasında ilk sırada ormancılık gelmektedir. Ticaretinde yoğun olduğu ilçede diğer halk nüfusu ise hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetlerini göstermekte. Bağcılık ve badem yetiştiriciliğiyle de uğraşan halk geçim kaynaklarının büyük bir kısmını bu kapsamda sağlarken, ayrıca taşı olan bölge kısımlarında sebze ve meyve üreticiliği de görülen gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra sürekli işleyişte olan ve ilçenin modern bir hale gelmesini sağlayan Akseki Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik özelliklede genç kesimden kişilere istihdam sağlayarak iş imkanı sunmaktadır. Bu sayede olası göçlerin önüne geçilirken, aynı zaman’da ilçenin ekonomik düzeyini de ileri seviyeye taşımaktadır.

Akseki Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Akseki Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Akseki Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Akseki Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap