Anasayfa / Ek İşler Mayıs 5, 2015 809 okunma

Aksaray Ek İş İlanları

Aksaray evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Aksaray, İç Anadolu bölgesinde yer alan 1989 yılında Niğde’den ayrılarak il olan kentimizdir. Niğde, Konya ve Ankara ile sınır komşusudur. 2014 verilerine göre 377.000 nüfusa sahiptir. Kırsal kesimlerde hala eski düzen tarım işleri devam etmektedir. Ülkenin tam orta konumunda yer aldığı için ulaşım ağı ve imkânlar çok elverişlidir.

Aksaray Ekonomisi
Aksaray’ın kırsal bölgelerinde halk, tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Bölgede buğday üretimi çok yaygındır. Bu yüzden kırsal kesimlerdeki halk, genellikle buğday, arpa, mısır, patates, soğan, şeker pancarı ve üzüm gibi besinler yetiştirerek satışa sunar. Geniş otlaklar ve uygun koşullar sayesinde koyun yetiştiriciliği ön plandadır. Küçükbaşa ilgi, çok fazladır. Halı ve kilim dokumacılığı da Aksaray’da bilinen en eski mesleklerdendir.Taşpınar diye tabir edilen ve Aksaray’da bölgenin adı olan bu yerde, Taşpınar halısı, çok eskilerden beri üretilmeye ve ününü korumaya devam etmektedir. Bu bölgede, süt, un, yem, metal ve demir eşyalar gibi sanayi tesisleri de oldukça gelişmiştir. Bölgeye önemli sanayi kuruluşları açılarak teşvik amaçlanmıştır. Mercedes Benz tır fabrikası da bu bölgede yer almakta ve önemli bir gelir kaynağı sağlamaktadır.

Aksaray’da Evde Yapılacak İşler
Aksaray’da evde yapacağınız işler, genellikle el becerisine ve el emeğine bağlıdır. Çünkü bir Taşpınar halısı dokumaya başlamak için mutlaka uzun süre bu işle meşgul olmanız gerekiyor. Çünkü en ufak yanlış ilmek bile, halının kötü görünmesine neden olabilir. Taşpınar halısı dokumak, evinizde yapacağınız en karlı iş olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra bölge halkı el işi yaparak da yine el emeği bir geçim kaynağı oluşturmuştur. Kendi el becerilerinize güveniyorsanız Aksaray, sizin için en güzel evde çalışma olanağı sunan illerimiz arasında gösterilebilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Aksaray Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Neşe ÖZCAN Temmuz 9, 2015

    EK İŞ ARIYORUM

  2. cengiz Şubat 24, 2016

    Acil ek iş arıyorum.

Yorum Yap