Anasayfa / Belediyeler Eylül 7, 2016 83 okunma

Aksaray Belediyesi İş Başvurusu

Aksaray Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Aksaray Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bir zamanlar Niğde’ye bağlı bir ilçe olan Aksaray 1989 senesinde çıkarılan kanun neticesinde il statüsüne yükselerek İç Anadolu bölgemizde yer alan bir kentimiz olmaktadır. Günümüzde daha evvel ilçesi olduğu Niğde, Ankara ve Konya’ya komşu olan Aksaray’da 2015 nüfus istatistiği verilerine göre 384.252 kişi yaşamını sürdürmektedir. 2010 senesinde yapılan TÜİK araştırmalarınca şehirde 7 ilçe, 39 belde ve 151 köy bulunmaktadır. Şehrin bilinen ilk ve en eski ismi Hitit İmparatorluğu bünyesinde “Kurşura” adı olarak anılmaktaydı. Resmi bir isim olarak geçen kurşura isminin yanı sıra ilk çağlarda şehrin bir diğer adı ise “Garsaura” olarak adlandırılmaktaydı. Birçok saldırıya uğrayan şehir daha sonrasında Kapadokya Kralı Archeleos tarafından tekrar inşa edilerek, Archeleos’un kenti anlamına gelen “Archelais” adını almıştır.Kentin gelen yapısı birçok savaşa tanıklık etmiş ve son olarak 1071 senesinde Malazgirt Meydan Savaşı’nın hemen ardından Türklerin egemenliği altına girerek günümüze kadar bin yıldan fazla tarihi ile Cumhuriyetimize miras kalmıştır. Modern ve tarihi dokuları iç içe yaşayan Aksaray şehrinde günümüz imkanları ile Aksaray Belediyesi’nin göstermiş olduğu yüksek performans aşamasında harika bir şehir görünümüne kavuşmuştur. Bunun yanı sıra devlet ve belediye yönetimlerinin sürekli olarak şehrin gelişmesinde aktif rol oynamış ve Aksaray Belediyesi bu değişimler kadar işsizlik üzerine de çözümler üreterek gerek kendi bünyesinde gerek ise farklı iş alanlarına yönelik çok sayıda kişinin istihdam görmesini sağlamıştır.

Aksaray Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Aksaray Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Aksaray Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Aksaray Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap