Ahlat Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Ahlat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ahlat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Mezopotamya topraklarının en eski yerleşkelerinden biri olan ve medeniyetler kapısının beşiği olan Ahlat ilçesi, Bitlis iline bağlı olmaktadır. Tarihi kapsamda büyük bir değere sahip olan ilçe aynı zaman’da doğa güzellikleri de cenneti andıran bir harikalığa sahip olmakta. İlçe’nin Tatvan, Bitlis il merkezi, Van Gölü ve Adilcevaz ilçelerine sınırı bulunmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin ilk yerleşik halkı Urartular olarak bilinmektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen bulgular ilçenin M.Ö. 1000’li yıllara dayandığı ve Urartular dışında birçok devletin egemenliği altında olduğu bilinmektedir. İlçenin en eski bilinen adı ise Urartular tarafından dillendirilen “Halads” ismi olmakta. Türkler ve İranlılar ilçeye Ahlat adıyla, Kürt kökenli yaşayan kişiler ise ilçeye Xelat ismi ile hitap etmekte. Ermeniler “Şaleat”, Süryaniler ise “Kelath” ismiyle hitap etmektedir. Tüm bunların yanı sıra İslam dünyasında Ahlat’a “Kubbet-ül İslam” olarak ta söylendiği bilinmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı ise toplamda 38.622 kişi olmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında dünyaca ünlü olan Ahlat taşları gelmekte. Oldukça önemli bir özelliği olan bu taşlar genellikle yöre halkı ve civarı illerde bulunan kişiler tarafından ev yapımında kullanılmak için özel olarak sipariş edilmektedir. Ahlat taşlarıyla yapılan bir ev kışın sıcak, yazın ise serin olmakta. Özel kesimlerle yapılan bu taşlar oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu taşlar aynı zaman’da Ahlat’ta bulunan Selçuklu Mezarlığı’ndaki mezar taşlarında da zamanında kullanılmıştır. Yerin altından çıkarılan bu taşlar ile halk büyük bir işleyiş göstererek ilçenin genel ekonomisini sağlamakta. Bunun yanı sıra ilçede turizmde oldukça büyük bir potansiyel göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra Ahlat Belediyesi tarafından özellikle de genç kesimlere yönelik birçok alanda her sene istihdam sunularak iş imkanı verilmektedir.

Ahlat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ahlat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ahlat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ