Anasayfa / Belediyeler Ağustos 19, 2016 95 okunma

Ağrı Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ağrı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan sınır şehirlerimizden biri olan Ağrı ismini topraklarında bulunan Ağrı Dağı’ndan almıştır. Şehir ilk etapta 1834 yılında bucak olarak kabul edilmiş sonrasında ise 1869 yılında ilçe ve 1927 yılında ise il statüsüne ulaşarak günümüzde 81 illik Türkiye coğrafyasının bir şehri olmuştur. Kars, Bingöl ve Van şehirlerine komşu olan Ağrı aynı zaman’da kendisi gibi sınır şehri olan Iğdır’a da komşu olan bir ildir. Türkiye coğrafyasında geçmişten günümüze gelen Orta Asya kavimlerinin köprüsü haline gelen Ağrı, bu doğrultuda Anadolu’ya gelen medeniyetlerin en büyük bağlacı olarak bilinmektedir. Bir nevi giriş kapısı olarak ta görülen Ağrı şehri Hititlerin M.Ö. 1340-1200 yılları arasında çöküşünden sonra Hurriler’in eline geçmiştir. Hurriler’in başkenti olan Urfa, Ağrı’ya uzak olduğundan dolayı bu şehri kısa zaman içerisinde egemenliğinden kaybetmiştir.



Tarihi bir zenginliğe sahip Ağrı günümüze kadar Persler, Asurlar, Ermeniler, Gürciler, Bizanslar, Sökmenli Devleti, Celaliler, Arsaklılar, Artaksıyaslılar, Moğollar, Ani Atabekleri, Cengizliler, İlhanlılar, Karakoyunlular, Akkoyunlular ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde Türkiye’nin şehirleri arasında yer alan Ağrı, gerek devlet kuruşları ve yerel yönetimlerin başı olan belediye sistemleri ile var olmaya devam etmektedir. Ağrı Belediyesi tarafından şehrin daha da güzelleştirilmesinin yanı sıra aynı zaman’da birçok kişiye istihdam sağlanması ülke ekonomisine olabildiğince katkı sağlamıştır.

Ağrı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ağrı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ağrı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları




Konu İle İlgili Görseller
Ağrı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap