Ağlasun Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Ağlasun Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ağlasun Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ağlasun ilçesi Burdur iline bağlı bir kaza olmaktadır. Göller yöresinde yer alan ilçe tarihi açıdan oldukça önemli bir değere sahip olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin antik bir eski yerleşke olduğu yapılan kazı çalışmaları ve tarihi yapıların günümüze kadar gelmesi bu ilçenin geçmişine dair bizlere ışık tutmakta. Hamitoğulları Beyliği idaresinde olan Ağlasun, 1472’de ise Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. 1910 yılı kayıtlarında Burdur’un 3 nahiyesinden biri olan Ağlasun, 1958 senesinde çıkarılan kararname ile “ilçe” statüsüne erişmiştir. Günümüze kadar birçok devlet tarafından egemenliği altına alınmış ve çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 8.382 olmaktadır.Orta derece bir nüfus dengesi sağlayan ilçenin başlıca ekonomik gelirleri arasında ilk olarak tarımsal daha sonra ise hayvan yetiştiriciliği gelmektedir. Tarıma elverişli birçok arazide işleyiş gösteren halk bu sayede ceviz, elma, buğday, kiraz ve vişne gibi birçok besin kaynağı üreticiliği yapmakta. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça iyi bir performans sergileyen ilçe halkı bu kapsamda her iki etken üzerinden oldukça iyi bir gelir elde etmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihi değerlerini koruyan ve sürekli yapmış olduğu hizmetlerce modern bir hale dönüşmesini sağlayan Ağlasun Belediyesi her sene farklı alanlara dayalı birçok iş pozisyonuna istihdam sağlamaktadır.

Ağlasun Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ağlasun Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ağlasun Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ