Anasayfa / Belediyeler Eylül 25, 2016 48 okunma

Ağaçören Belediyesi İş Başvurusu

Ağaçören Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ağaçören Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bir diğer ismi “Panlı” olarak ta anılan Ağaçören ilçesi Aksaray ilimize bağlı bir kaza olmaktadır. Gerek konumu gereği, gerek ise tarihi dokuları sayesinde ülkemizin en nadide ilçeleri arasında yer alan Ağaçören günümüz istatistiklerince 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalar nezdinde 8.467 kişinin yaşamını sürdürdüğü bir ilçe yapısıyla karşımıza çıkmakta. Tarihi açıdan ele alınan ilçe geneli M.Ö. 3.yüzyıla kadar dayandığı yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde gün yüzüne çıkmıştır. İlk yerleşke olarak bulgulardan yola çıkan uzmanlar ilçedeki ilk yerleşik halkın Hitit İmparatorluğu’na ait kavimlerden oluşturulduğu belirtilmiştir. Hititlerden sonra birçok devlet tarafından ele geçirilen ilçe konumu çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok kez yıkılmış ve yeniden inşa edilmiştir.Günümüze kadar büyük uygarlıkların toprak parçalarına giren Ağaçören ilçesi günümüz Cumhuriyetimizde Aksaray’ın bir ilçesi olmakta. Ekonomik gelirleri ele aldığımız ilçenin genel yapısı tarıma yönelik faaliyetler üzerine olduğu görülmekte. Tek bir akarsuya sahip olan ilçe güneyinden gelen su ve göletler ile tarım üzerine faaliyetlerini rahatlıkla giderebilmektedirler. Aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de faaliyetler gösteren Ağaçören halkı ekonomik gelirlerinin büyük bir kısmını bu alanlardan yaratmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir halde devam etmesini sağlayan Ağaçören Belediyesi, ayrıca her sene birçok farklı alana dayalı özellikle de genç kesimden olanlara istihdam sağlayarak ilçenin genel nüfusunu koruyup ekonomisini güçlendirmektedir.

Ağaçören Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ağaçören Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ağaçören Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ağaçören Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap