Afyonkarahisar Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Afyonkarahisar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski ismi Afyon olan ve 2005 senesinde değiştirilerek günümüzde Afyonkarahisar ismiyle ülkemizin nadide ve tarihi zenginliğe sahip önemli şehirleri arasında boy göstermektedir. İlin günümüzdeki merkez ismi Afyon olmakla birlikte tarihi ve zengin içerikli coğrafya topraklarına sahip Afyonkarahisar’ın tarihi ise M.Ö. 3000’lere dayanmaktadır. Tarihi kentte yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular şehrin M.Ö. 2000’li yıllarda Hattiler’in egemenliği altında olan bir şehirdi, akabinde M.Ö. 2000’li yılarda Hititlerin eline geçen şehir devlet yıkıldıktan sonra M.Ö. 1000’li yıllarda Frigler egemenliğine geçti. Sırasıyla Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslar, Anadolu Selçuklu Devleti, Sahip Ataoğulları Beyliği ve Germiyanoğullarının eline geçen tarihi şehir son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine geçerek hürriyetine kavuşmuştur.Her ne kadar 1402 yılında Ankara savaşında Germiyanoğulları’nın eline geçse de II. Yakub Bey’in vasiyeti üzerine Afyon tekrar Osmanlı egemenliğine katılmıştır. Günümüzde modern bir şehir dönüşümüne ilerleyen tarihi kentte Afyon Kocatepe Üniversitesi adı altında 3 farklı yerleşke üzerinden eğitim ve öğretim faaliyetlerini sergileyerek 40.000’in üzerinde öğrenci kapasitesine sahiptir. Günümüzde birçok devlet kurumunun ve yerel yönetimlerin bulunduğu Afyonkarahisar şehrinde belediye’nin birçok farklı alana yönelik çalışmaları bu yöre insanlarını oldukça memnun etmiştir. Aynı zaman’da birçok işsiz kişinin istihdam görmesinde büyük rol üstlenen Afyonkarahisar Belediyesi kendi himayesi altında da birçok kişiye istihdam sağlayarak yöre ve ülke ekonomisine ciddi desteklerde bulunmuştur.

Afyonkarahisar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Afyonkarahisar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ