Anasayfa / Ek İşler Mayıs 5, 2015 903 okunma

Adıyaman Ek İş İlanları

Adıyaman evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Fırat nehrinin batısında bulunmaktadır. Adıyaman ilinin; Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Tut, Sincik, Kâhta, Samsat gibi ilçeleri bulunmaktadır. Tarihi özellikleri ve geçmişe dayanan kültürel özelliklerini yıllar geçse de yaşatmakta olan bir şehir olmaktadır. Tatlıları ile meşhur olmaktadır. Tatlı malzemelerinde özellikle Antep fıstığı kullanılmaktadır.

Sanayi bakımından fazla gelişme göstermeyen ilde; Sümerbank Adıyaman pamuklu dokuma sanayi fabrikası, Adıyaman tütün bakımevi peynir ve tereyağı fabrikası, Adıyaman çimento fabrikası, et kombinası ve yem fabrikası başlıcaları olarak bilinmektedir. Adıyaman’da, krom, bakır ve petrol çıkarılmaktadır. 40’ı geçkin petrol kuyusu bulunmaktadır. Bu sektörde işçi istihdamı yapılmaktadır.Başlıca gelir kaynağı tarım ve hayvancılık olmaktadır. Toprakları tarıma elverişlidir ve gittikçe modernleşmektedir. Oldukça bağ ve bahçe bulunmaktadır. 25 çeşit üzüm yetiştirilmektedir. En meşhur üzümü peygamber üzümü olmaktadır. Bağcılıkta çok ileri seviyede bulunmaktadır. Tütün yetiştiriciliği çok olmakta ve verim alınmaktadır. Şeker pancarı, pamuk, arpa, mercimek, nohut, pirinç, afyon, sebze ve meyve olarak incir, dut, kayısı, zerdali ve armut meyveleri yetişmektedir. Kuru yemiş, pekmez ve pestili ünlü olmaktadır. Antep fıstığı önemli bir gelir kaynağı olmaktadır. Yabani fıstık ağaçlarının değerlendirilmesi planlanmaktadır. Değerlendirildiğinde önemli ölçüde gelir elde edilmesi beklenmektedir. Kıl keçisi, koyun ve sığır beslenmektedir. Kıl keçisi oranı diğerlerinden fazla olmaktadır.

Adıyaman Evde Yapılabilecek İşler
Dokumacılık, örgü ve nakış, yöresel tatlılar, pestil üretimi gibi iş imkânları bulunmaktadır. Düğünler için toplu davetiye katlama, kurdele yapımı, gelin buketleri hazırlama, nikâh şekerleri gibi işler yapılmakla birlikte; buzdolabı süsleri, evde mum ve sabun süsleri yapımı, ahşap boyama tepsi ve çeşitli aksesuarlar yapılmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Adıyaman Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. LEYLA UZUN Ekim 7, 2015

    Adıyaman Besni ilçesinde oturmaktayım. Ek iş ilanları arıyorum.

  2. hatice Kasım 10, 2015

    Adıyaman Gölbaşı ilçesinde oturuyorum. Nikah sekeri, kına paketleme, kutu katlama, kalem montajı, sabun süsleme işi yapabilirim. Maddi açıdan sıkıntıdayım, lütfen yardımcı olun lütfen.

  3. seda Şubat 22, 2016

    Adiyaman merkezdeyim evde iş ariyorum susleme işi ve paketleme isi yapabilirim.

Yorum Yap