Anasayfa / Belediyeler Ağustos 18, 2016 93 okunma

Adıyaman Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Adıyaman Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Adıyaman Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adıyaman ili insanlık tarihinin en eski yapılarına sahip bir turistik şehir olup, dünyanın ilk uygarlıklarına ev sahipliği yapmış tarihi bir kenttir. Bu neticelere dayanan bilgilere göre Adıyaman’da bulunan Palanlı Mağarası’ndaki arkeologların yapmış olduğu araştırma neticesinde kentin asıl tarihinin M.Ö. 40.000’li yıllara dayandığı ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu bilgi ışığında araştırmalarına daha yüksek seviyede devam ettiren görevlilerin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda daha öncesinden Adıyaman topraklarında Bizanslar, Emeviler, Abbasiler, Anadolu Selçukluları ve Dulkadiroğulları arasında el değişimi olan bir şehir yapısına sahip olduğu gözlenmiştir. Son olarak Yavuz Sultan Selim’in İran’a sefer düzenleyerek zafer kazandığı 1516 senesinde Osmanlı topraklarına katılmış ve Osmanlı egemenliği altında yönetime alınmıştır.Tanzimat fermanından sonra Malatya’nın ilçesi olarak devam eden Adıyaman 1954 senesinde Malatya topraklarından ayrılarak tek başına il statüsüne geçmiştir. Türkiye 6418 sayılı kanunu gereğince 1954 senesinde il statüsüne kavuşan Adıyaman’da gerekli devlet kurumlarının inşası tamamlanarak vilayet sıfatına kavuşarak il yöneticiliği mertebesine ulaşmıştır. 1954 senesinden sonra yapılan değişimler neticesinde ilçe belediyesi olarak bilinen kurum Adıyaman’ın il statüsüne kavuşmasından sonra mertebe atlayarak Adıyaman Belediyesi ve onun ardından ise “Büyükşehir” statüsüne erişerek Adıyaman Büyükşehir Belediyesi olarak faaliyetlerini kaldığı yerden devam etmiştir. Her sene belirli tarihler aralığında belediyecilik iş pozisyonlarına dayalı birçok alanda personel alımı yapan Adıyaman Büyükşehir Belediyesi, aynı zaman’da şehir ve ülke ekonomisine de oldukça destek olmaktadır.

Adıyaman Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Adıyaman Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Adıyaman Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Adıyaman Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap